Виробник чипів для Apple TSMC витратить рекордні $44 млрд на розширення виробництва

Виробник чипів для Apple TSMC витратить рекордні $44 млрд на розширення виробництва

Компанія змогла зберегти статус найбільшого виробника чипів на ринку

Виробник чипів для Apple TSMC витратить рекордні $44 млрд на розширення виробництва
фото DR

Найбільший виробник мікросхем, що постачає їх для Apple, Qualcomm та інших ІТ-компаній, розкрив інвестиційний план на найближчі два роки. Як повідомляє HighTech Plus з посиланням на Asia Nikkei, протягом найближчих 12 місяців TSMC має намір вкласти $44 млрд у збільшення своїх виробничих потужностей.

Це найамбітніше завдання в історії галузі, але компанія не має наміру зупинятися – TSMC витратить на розширення своїх підприємств у 2023 році ще $56 млрд, пише видання.

Глава TSMC Сі Сі Вей представив оновлену дорожню карту у рамках заходу, присвяченого фінансовим результатам за 2021 рік. За минулий рік компанія змогла зберегти статус найбільшого виробника чипів на ринку і збільшити виручку на 25,1% – до $56,82 млрд.

Половина виручка припала на 7-нм процесори – потужні, але не найпродуктивніші рішення, які закуповують Apple, Qualcomm, Intel та багато інших технологічних компаній. У той же час 5-нм продукція – найкраща комерційно доступна технологія вендора – принесла TSMC близько 19% річного виторгу.

Згідно із прогнозом TSMC, цього року доходи галузі зростуть ще на 20%. При цьому в TSMC вважають, що її власний виторг збільшиться як мінімум на 25%, як і минулого року, зазначив фінансовий директор компанії Венделл Хуанг.

Представники TSMC повідомили, що оголошені $44 млрд інвестицій підтримають боротьбу з глобальною нестачею мікросхем і задовольнять зростаючий попит на передові процесори. Йдеться про чіпи для автовиробників, ІТ-гігантів, промислових організацій та постачальників цифрової інфраструктури.

Для порівняння, інвестиції у розмірі $44 млрд – це всього на $8 млрд менше за ту суму, яку уряд США виділив на підтримку всіх своїх виробників чипів, причому на найближчі 5 років – Intel, Micron та багато інших отримають на всіх $56 млрд держсубсидій та інших форм прямої підтримки до 2026 року.

TSMC ж вкладе у розширення свого виробництва до $100 млрд лише за два найближчі роки.

Нагадаємо, виробник мікросхем TSMC встановив черговий квартальний рекорд продажів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло