«Газпром» не бронював додатковий транзит газу Україною на лютий

«Газпром» не бронював додатковий транзит газу Україною на лютий

Російська компанія також відмовився бронювати потужності польської ділянки газопроводу «Ямал-Європа»

«Газпром» не бронював додатковий транзит газу Україною на лютий
Фото: УНІАН

Що сталося. Російська компанія «Газпром» не забронювала на лютий додаткову транзитну потужність через Україну та відмовилася від потужності польської ділянки газопроводу «Ямал-Європа». 

Джерело. Про це свідчать дані аукціонів, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. «Оператор газотранспортної системи» розподілив пропоновані потужності двома маршрутами: на газовимірювальній станції (ГВС) «Суджа» запропоновали 9,8 млн куб. м на добу, ще 5,2 млн куб. м на добу – на ГВС «Сохрановка». Усі вони залишилися незатребуваними.

У «Газпрому» діє довгострокове бронювання 40 млрд куб. м  українських потужностей – 109 млн куб. м на добу. Однак у січні концерн використовує ці потужності лише наполовину – середнє прокачування за 15 днів становить 53 млн куб. м на добу.

Водночас «Газпром» відмовився бронювати на місяць наперед потужності польської ділянки газопроводу «Ямал-Європа», тоді як пропонувалося 89 млн куб. м на добу).

Бекграунд. У грудні повідомлялося, що «Газпром» знизив транзит природного газу через Україну на 20% – зі 109 млн кубічних метрів до 87,7 млн кубометрів на добу. Транзит почав просідати з 21-22 грудня до 104 млн куб. м у порівнянні з контрактними 109 млн куб. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло