Існує два варіанти зупинки запуску «Північного потоку-2» – радниця голови «Нафтогазу»

Існує два варіанти зупинки запуску «Північного потоку-2» – радниця голови «Нафтогазу»

Можливість уникнення запуску залежить від дій ЄС, США та Німеччини

Існує два варіанти зупинки запуску 	«Північного потоку-2» – радниця голови 	«Нафтогазу»
Фото: REUTERS

Що сталося. Радниця голови НАК «Нафтогаз України» Світлана Заліщук заявляє, що є дві площини для зупинки запуску газопроводу «Північний потік-2»: політична та юридична.

Джерело. Про це вона повідомила у відеоблозі «Європейської правди».

Деталі. Якщо йдеться про юридичну площину, то це процедура сертифікації, яку має зрештою зробити німецький енергорегулятор. Також юридична площина існує в Європейській комісії, яка відповідно до європейського законодавства повинна переглянути це рішення і надати відповідну оцінку. Крім того, за словами Заліщук, не варто виключати судові процеси у цій справі. 

У політичній площині є інструменти для рішень у Німеччини, в ЄС і в США через накладення санкцій. І в одній, і в іншій площині є кнопки, які можуть зупинити прокачування газу через «Північний потік – 2».

На уточнення про те, що ЄС може тільки обмежити прокачку газу, а не зупинити, Заліщук не погодилася, стверджуючи, що у Євросоюзу є правила, які поширюються і на «Північний потік-2». 

Коментар. «Перше: має бути повний анбандлінг – розмежування компаній, які оперують цією трубою. На сьогодні оператор не має можливості переконати Німеччину, ЄС, що вони мають таке розділення, що вони пройшли процедуру анбандлінгу. Друге, це інфраструктура доступу третіх незалежних сторін до всієї труби. Нині «Газпром» не надає такої можливості. І тарифи вони не публікують. Це третій принцип європейського законодавства, який зобов’язує «Північний потік» працювати в певних правилах» – зазначила Заліщук.

Бекграунд. Нещодавно міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччина налаштована разом із партнерами вживати заходів у реалізації проєкту газопроводу «Північний потік-2» у разі подальшої ескалації ситуації з боку РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло