Найбільшим постачальником смартфонів у четвертому кварталі 2021 року стала Apple

Найбільшим постачальником смартфонів у четвертому кварталі 2021 року стала Apple

Apple відвоювала перше місце у Samsung

Найбільшим постачальником смартфонів у четвертому кварталі 2021 року стала Apple
фото DR

В останньому кварталі 2021 року Apple стала найбільшим світовим постачальником смартфонів – згідно з звітом дослідницької компанії Canalys, на iPhone припало понад 20% усіх поставок смартфонів, пише macrumors.com.

За оцінками фахівців, на частку Apple припало 22% світових поставок смартфонів у четвертому кварталі 2021 року. Такі масштаби продажів були зумовлені високим попитом на моделі серії iPhone 13, випущені у вересні минулого року.

Аналітики відзначають, що поставки Apple могли б бути ще вищими, якби компанії не довелося скоротити виробництво смартфонів у четвертому кварталі через дефіцит ключових компонентів.

На пріоритетних ринках Apple підтримувала адекватні терміни доставки нових iPhone, проте в деяких регіонах клієнтам компанії доводилося чекати дуже довго, щоб отримати свої смартфони.

Найбільшим постачальником смартфонів у четвертому кварталі 2021 року стала Apple

Apple відвоювала перше місце у Samsung, яка у третьому кварталі лідирувала на ринку смартфонів. У четвертому кварталі південнокорейський техногігант не надто відстав від американського конкурента. На долю Samsung припало 20% відвантажених смартфонів. Роком раніше розрив між компаніями був суттєвішим і досягав 5%.

Варто відзначити, що в четвертому кварталі Samsung виявилася єдиною серед п'яти провідних виробників смартфонів, яка продемонструвала зростання частки на ринку порівняно з минулим роком.

Третє місце посіла Xiaomi, яка, як і рік тому, відвантажила 12% від загальної кількості проданих смартфонів. OPPO і Vivo зайняли четверте та п'яте місця з часткою ринку 9% та 8% відповідно. Частка кожної з компаній знизилася на 1% у річному обчисленні.

Загальний світовий обсяг поставок смартфонів зріс лише на 1% у річному обчисленні. Виною тому стали проблеми з ланцюжками поставок, які в першу чергу торкнулися невеликих компаній, але не таких гігантів ринку як Apple або Samsung. Canalys зазначила, що може пройти кілька років, перш ніж виробники компонентів зможуть достатньо розширити свої виробничі потужності, щоб задовольнити попит.

Очікується, що дефіцит деяких важливих компонентів триватиме до другої половини 2022 року.

Більше про головні «фішки» смартфона ми писали в матеріалі «iPhone 13 Pro – чому варто витратитися на флагман від Apple».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло