В Україні хочуть заборонити оформляти співробітників ФОПами

В Україні хочуть заборонити оформляти співробітників ФОПами

Таких дій влада планує вжити для боротьби з ухиленням від сплати податків

В Україні хочуть заборонити оформляти співробітників ФОПами
Фото: pixabay.com

Що сталося. В Україні планують обмежити ФОПам третьої групи єдиного податку можливість співпрацювати з юридичними особами для надання послуг. Йдеться про тих, хто оформляє своїх співробітників як «зарплатних ФОПів».

Джерело. Про це повідомив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев в коментарі віданню Obozrevatel.

Деталі. Таких дій влада планує вжити в межах боротьби зі схемою від ухилення від сплати податків із заробітних плат, згідно з якою працівника оформлюють не як співробітника в штат, коли потрібно платити 22% ЄСВ і сукупно військового збору та ПДФО – 19,5%, а як ФОПа 3-ї групи, коли треба платити 5% із зарплати).

За його словами, єдине, що залишилося зробити – ухвалити реформу детінізації зарплат. Пропонується знизити ефективну ставку оподаткування, розширити можливості для декларування, запровадити сімейне декларування, запровадити за польською моделлю податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн.

Йдеться про ініціативу, яку, можливо, розглянуть у 2022 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло