В США оператори відклали підключення вишок 5G біля аеропортів

В США оператори відклали підключення вишок 5G біля аеропортів

При цьому авіакомпанії скасували частину рейсів у США

В США оператори відклали підключення вишок 5G біля аеропортів
фото Shutterstock

Два найбільші в США телеком-оператори AT&T та Verizon домовилися тимчасово не запускати деякі вежі 5G поблизу аеропортів через побоювання авіакомпаній та Федерального управління цивільної авіації (FAA), пише Reuters.

На думку компаній, розгортання 5G призведе до «катастрофічних» наслідків. Деталі та терміни угоди не уточнюються.

Президент США Джо Байден подякував компанії за це рішення.

«Ця угода дозволить уникнути потенційно руйнівних збоїв у пасажирських перевезеннях, вантажних операціях та відновленні нашої економіки», – заявив він.

За даними джерела видання, Verizon не запускатиме близько 500 точок мережі – це менше 10% від запланованих вишок. Скільки вишок відключить AT&T, не уточнюється.

Незважаючи на угоду операторів, авіакомпанії Emirates, Air India, ANA та Japan Airlines оголосили про скасування деяких рейсів у США, повідомив The Verge.

17 січня авіакомпанії попередили про серйозні збої  в роботі літаків і «катастрофічну» авіаційну кризу через запуск 5G-мережі поблизу аеропортів. За їх словами, C-діапазон 5G викликає збої у роботі приладів літаків.

У листопаді 2021 року AT&T та Verizon відклали до початку січня 2022 року плани щодо проведення нових мереж 5G через побоювання FAA. Чиновники заявили, що сигнали від вишок можуть збити роботу деяких радіолокаційних висотомірів – їх літаки використовують для вимірювання відстані до землі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло