«Укргазвидобування» ввело в експлуатацію новий програмний комплекс для обліку енергоресурсів

«Укргазвидобування» ввело в експлуатацію новий програмний комплекс для обліку енергоресурсів

Перехід на енергоодиниці стане обов'язковим з 1 травня 2022 року

«Укргазвидобування» ввело в експлуатацію новий програмний комплекс для обліку енергоресурсів
Фото: pixabay.com

Що сталося.  АТ «Укргазвидобування», яке входить до групи «Нафтогаз»,  розпочало дослідно-промислову експлуатацію нового програмного комплексу «Bee-UGV», спеціально розробленого для збору даних з вузлів обліку енергоресурсів та для розрахунку кількості природного газу в одиницях енергії.

Джерело. Про це йшлося в пресрелізі компанії.

Деталі. Згідно з повідомленням, підрахунок обсягів газу в енергетичних одиницях  використовується майже в усьому світі. В Україні ж наразі підрахунок обсягів газу здійснюється у кубометрах, але такий спосіб обліку не враховує калорійність палива.

Перехід на енергоодиниці стане обов'язковим з 1 травня 2022 року. Введений в експлуатацію програмний комплекс якраз і дозволить обліковувати не тільки обсяг газу, але його кількість в енергетичних одиницях.

Новий програмний комплекс також дасть можливість оперативно отримувати та аналізувати інформацію з автоматизованих вузлів обліку природного газу, нафти та газового конденсату, пластової води, електроенергії тощо.

Зазначається, що над створенням програмного комплексу працювали фахівці «Укргазвидобування» та «Науково-дослідного інституту транспорту газу» (АТ «Укртрансгаз»).

Коментар. Начальник департаменту обліку і балансів природного газу та електроенергії «Укргазвидобування» Володимир Юрченко розповів:

«Дослідно-промислова експлуатація ПК «Bee-UGV» відбувається в реальних робочих умовах. Перевіряємо всі програмні компоненти, служби та модулі. Проводимо краш-тести на відмовостійкість. І вже зараз з упевненістю можемо сказати, що швидкість отримання інформації з вузлів обліку та її обробка у порівнянні з попередніми програмами зросла в рази».

Бекграунд. Нагадаємо, що у листопаді минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який запроваджує на ринку природного газу облік та розрахунки за обсягом палива в одиницях енергії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло