НБУ погіршив прогноз зростання ВВП у 2022 році
Прогноз знизився насамперед з огляду на напружену геополітичну ситуацію в країні

Що сталося. Національний банк (НБУ) погіршив прогноз зростання ВВП у 2022 році з 3,8% до 3,4%.
Джерело. Про це повідомила пресслужба Нацбанку.
Деталі. Зокрема, за підсумками 2021 року зростання реального ВВП, за оцінками НБУ, становило близько 3%. Відновленню економіки сприяли стійкий споживчий попит, нарощування інвестицій підприємствами після кризи, а також рекордний урожай сільськогосподарських культур. Водночас економічне пожвавлення було повільнішим, ніж очікувалося.
Водночас прогноз зростання ВВП на 2022 рік знизився з 3,8% до 3,4% з огляду на напружену геополітичну ситуацію, що негативно впливатиме на інвестиційні рішення, наслідки коронакризи, високі ціни на енергоносії та дефіцит окремих видів сировини.
У 2023–2024 роках Нацбанк очікує зростання реального ВВП на рівні близько 4% на рік. Цьому має посприяти стабілізація геополітичної ситуації протягом 2022 року, остаточне вичерпання негативних ефектів пандемії, подальше зростання світової економіки та збереження доволі сприятливих умов торгівлі.
У 2021 році поточний рахунок зведено з дефіцитом 1,9% ВВП. Цьому сприяли високі світові ціни на основні товари українського експорту – продовольство та продукцію гірничо-металургійного комплексу (ГМК). Водночас наприкінці року дефіцит поточного рахунку стрімко розширився під впливом значного подорожчання енергоносіїв, скорочення зовнішнього попиту на продукцію ГМК і рекордних виплат дивідендів.
Зазначається, що внаслідок пожвавлення внутрішнього попиту, як споживчого, так й інвестиційного, надалі від’ємне сальдо розшириться – до 3,3% ВВП у 2022 році та до 3,3–3,5% ВВП у наступні роки.
Бекграунд. Наприкінці грудня Міністерство економіки відкоригувало свій прогноз зростання ВВП країни на 2022 рік у бік більшої стриманості – до 3,6%. Міністерство очікувало, що обмеження для економіки будуть зняті раніше, але виявлення нових випадків і чергові хвилі COVID-19 говорять про те, що підприємствам може знадобитись більше часу, аби адаптуватись до нових умов.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].