МВФ виділить $50 млрд на боротьбу зі змінами клімату

МВФ виділить $50 млрд на боротьбу зі змінами клімату

Фонд допомагатиме країнам з низьким та середнім доходом з ВВП на душу населення менше ніж $12 000 на рік

МВФ виділить $50 млрд на боротьбу зі змінами клімату
Фото: bloomberg.com

Що сталося. Міжнародний валютний фонд (МВФ) створює фонд на $50 млрд для кредитування країн з низьким та середнім доходом для боротьби з кліматичними змінами.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Що це означає. Згідно з повідомленням, фонд може допомогти країнам з низьким доходом та вразливим країнам із середнім рівнем доходу з ВВП на душу населення менше ніж $12 000 на рік підвищити стійкість до шоків платіжного балансу та забезпечити стале відновлення.

Під ці критерії підпадає й Україна, де ВВП на душу населення у 2020 році становило понад $3 700.

Деталі. Отримати кошти із трастового фонду можуть країни, які мають пакет високоякісних заходів економічної політики, що відповідають цілям фонду, співпрацюють з МВФ за основною програмою, мають економічно прийнятні рівні боргу та достатній потенціал погашення кредиту фонду. 

Траст буде фінансуватися багатшими країнами, які спрямовують свої резерви у МВФ. 

У міжнародному фонді пропонують двадцятирічний термін погашення кредиту та десятирічний пільговий період. Сума, яку будь-яка країна може позичити з трасту, буде обмежена 150% квоти МВФ країни, але не більше $1,4 млрд.

Бекграунд. Україна ж має виплатити МВФ у 2022 році понад $2,4 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло