Китайські аеротаксі AutoFlight почнуть масові польоти в Європі з 2025 року

Китайські аеротаксі AutoFlight почнуть масові польоти в Європі з 2025 року

Головне завдання компанії – отримати ліцензію від європейських регуляторів

Китайські аеротаксі AutoFlight почнуть масові польоти в Європі з 2025 року
фото AutoFlight Europe

Китайський розробник eVTOL-апаратів AutoFlight оголосив про вихід на європейський ринок. Компанія відкрила новий дослідницький центр та офіс в німецькому Аугсбурзі, а також подала заявку на отримання ліцензії на аеротаксі до Європейського агентства з авіаційної безпеки (EASA), пише HighTech Plus з посиланням на The Engineer.

Сертифікація eVTOL почнеться найближчими тижнями і, за прогнозами компанії, буде завершена до 2025 року. З цим документом AutoFlight зможе запустити комерційні рейси на всій території ЄС у другій половині десятиліття.

AutoFlight – це шанхайська компанія, яка розробляє прототипи аеротаксі.

У вересні минулого року AutoFlight представила на авіашоу в Китаї свою найбільш досконалу модель AutoFlight V1500M, розроблену спеціально для перевезення пасажирів по міських районах.

Серійна версія аеротаксі обіцяє місця для трьох пасажирів, повну автономність, розгін до 200 км/год та запас ходу на 250 км. Вертикальний і горизонтальний політ забезпечують десять електродвигунів разом із десятьма роторами та двома додатковими гвинтами.

Модель V1500M відповідатиме за комерціалізацію бізнесу AutoFlight в Європі, хоча і під іншою назвою – Prosperity I.

Для просування цього апарату серед європейських регуляторів AutoFlight залучила галузевого експерта Марка Р. Хеннінга, який раніше обіймав посаду головного менеджера в Airbus. Ключове завдання Хеннінга на новій посаді – добитися від EASA дозволу на демонстрацію та випробування китайських eVTOL, а пізніше – отримати ліцензію на рейси за участю приватних клієнтів.

«Ми повертаємо авіабудування в Аугсбург, створюємо високотехнологічні робочі місця, будуємо безпілотники та створюємо абсолютно новий сегмент ринку аеротаксі. Що мені дійсно подобається в AutoFlight та Prosperity I, то це простота концепція. Простота означає безпеку та ефективність», – заявив Хеннінг.

AutoFlight не сумнівається у своєму успіху в європейському регіоні – представники компанії зазначили, що її апарати здійснили вже понад 10 000 зльотів та посадок, у тому числі у несприятливих погодних умовах. Усі вони пройшли успішно. Найближчими тижнями AutoFlight представить ще один прототип eVTOL, розроблений спеціально для тестування в Європі.

Нагадаємо, шведський виробник літаючих таксі Jetson отримав замовлень на два роки вперед.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло