В Україні знайшли місце для будівництва космодрому – воно має бути безлюдним

В Україні знайшли місце для будівництва космодрому – воно має бути безлюдним

Майбутній майданчик може розташуватися в Одеській області

В Україні знайшли місце для будівництва космодрому – воно має бути безлюдним
фото DR

На півдні України знайшли територію для будівництва космодрому. Вона розташована на узбережжі Чорного моря, на межі Одеської та Миколаївської областей.

Про це повідомили на прес-конференції учасників Об'єднання інноваційно-космічних кластерів, передають «Українські новини».

Як заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький та керівник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний, відповідну територію вже знайшли на адміністративному кордоні Одеської та Миколаївської областей.

Проте будівництво космодрому вимагатиме узгодження з Туреччиною, оскільки існують ризики падіння відпрацьованих ступенів ракети на її територію.

Для облаштування космодрому повинні бути дотримані певні вимоги, необхідна велика безлюдна територія: не менше 500 км трасою польоту, і жодних значних об'єктів по 200 км в обидва боки, наголосив Гриневецький.

«Ми знайшли територію на березі Чорного моря, на кордоні з Миколаївською областю, там можна пускати ракети під кутом 70-80 градусів, у бік Туреччини. Але треба домовитися з Туреччиною, щоб другий ступінь ракети міг пролітати над ними», – пояснив глава Одеської ОДА.

Раніше ЦТС писав, що Україна має намір вступити до Європейського космічного агентства та побудувати власний космодром.

Нагадаємо, 13 січня ракета з українським супутником «Січ-2-30» успішно стартувала з космодрому в США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло