США посилюють авіарозвідку над Україною

США посилюють авіарозвідку над Україною

Пентагон залучає дедалі більше засобів для повітряного контролю військ Росії

США посилюють авіарозвідку над Україною
CL-650 ARTEMIS створений на базі бізнес-джета Bombardier Challenger 600
Фото: defence-ua.com

Що сталося. Збройні сили США залучили найновіші засоби для контролю російської армії поблизу кордонів України. Наразі в небі України та поблизу кордонів РФ працюють два розвідники: новітній розвідувальний літак CL-650 ARTEMIS та стратегічний БПЛА RQ-4 Global Hawk.

Джерело. Про це повідомляє Defense Express з посиланням на сервіс Flightradar24.

Деталі. Дані щодо розвідувальних можливостей CL-650 ARTEMIS не розголошують. Повідомляють лише, що його можливості значно потужніші за RC-135W Rivet Joint та інші подібні літаки.

Крім того, CL-650 ARTEMIS 23 січня залучили для розвідувального польоту поблизу Білорусі, куди наразі ешелонами звозять підрозділи армії РФ зі Східного військового округу.

Літак почали помічати у Європі лише у 2021 році, зокрема під час навчань Альянсу Baltops-2021. Вважають, що CL-650 ARTEMIS зараз проходить піддослідну експлуатацію в армії США.

Одночасно з CL-650 ARTEMIS розвідку проводить і американський стратегічний БПЛА RQ-4 Global Hawk, який баражує на висоті понад 17 км.

Літак проводить моніторинг позиції противника на окупованому Донбасі, баражуючи на схід від Запоріжжя до Ізюма у Харківській області та вздовж кордону з Росією. Global Hawk вже провів повноцінний обліт всіх загрозливих для України напрямів, від Криму до Білорусі.

Defense Express констатує, що кількість розвідувальних польотів та засобів моніторингу з боку США та інших союзників України значно збільшилась.

Зазначається, що інформація сервісу Flightradar24 залежить виключно від того, чи був на літаку ввімкнений транспондер. Тобто ці дані – максимально публічна демонстрація дій союзників України.

Бекграунд. Нагадаємо, що розвідка США підтверджує Інформацію британського МЗС щодо вторгнення Росії та встановлення маріонеткового уряду, який буде лояльним до Кремля, на чолі з проросійським політиком Євгеном Мураєвим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло