Apple штрафуватимуть на 5 млн євро щотижня за перешкоджання оплати в інших платіжних системах

Apple штрафуватимуть на 5 млн євро щотижня за перешкоджання оплати в інших платіжних системах

Так регулятор бореться з антиконкурентною поведінкою компанії

Apple штрафуватимуть на 5 млн євро щотижня за перешкоджання оплати в інших платіжних системах
фото Shutterstock

Управління у справах споживачів та ринків Нідерландів (ACM) наказало Apple дозволити у додатках використовувати альтернативні платіжні системи. Компанія пішла на поступки та дозволила використовувати сторонні способи оплати у додатках для знайомств. Проте ACM вважала це недостатнім і наклала на Apple штраф у 5 млн євро.

Крім того, буде додаватися по 5 млн євро щотижня, поки компанія не виконає розпорядження повною мірою, або сума не досягне 50 млн євро, пише MacRumors.

Після оголошення Apple про те, що програми для знайомств у нідерландському App Store зможуть пропонувати користувачам сторонні способи оплати для здійснення покупок у додатках, ACM заявило, що оцінить, чи відповідають ці зміни вимогам попереднього рішення регулятора.

ACM раніше заявляло, що у своєму магазині програм Apple застосовує антиконкурентні методи ведення бізнесу.

У новому прес-релізі ACM заявило, що запропоновані Apple зміни не задовольняють висунуті регулятором вимоги. У документі йдеться, що компанія Apple встановила ряд бар'єрів, які заважають розробникам додатків для знайомств зручно використовувати сторонні платіжні системи.

Постачальник такого ПЗ спочатку повинен подати в Apple запит і отримати дозвіл на те, щоб пропонувати користувачам сторонні способи оплати.

Крім того, план Apple також вимагає від розробників вибору між можливістю пропонувати сторонні варіанти оплати в самому додатку або скеровувати користувачів на зовнішні платіжні сервіси.

ACM заявляє, що Apple має дозволити розробникам обидва варіанти.

Ще одним питанням до Apple є її намір продовжувати отримувати комісію за купівлю додатків, зроблені через сторонні платіжні системи. Компанія ще не повідомила, якою буде комісія і як вона має намір реалізувати систему.

Нагадаємо, Apple у Франції більше не буде класти навушники у комплект iPhone через екологічні вимоги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло