Фабрика Tesla в Каліфорнії отримала нагороду як найбільш продуктивна в США

Фабрика Tesla в Каліфорнії отримала нагороду як найбільш продуктивна в США

Стратегія Tesla щодо створення колосальних виробничих центрів на найбільших автомобільних ринках світу дає свої плоди

Фабрика Tesla в Каліфорнії отримала нагороду як найбільш продуктивна в США
фото Tesla

Перша фабрика Tesla у Каліфорнії удостоєна почесного звання найпродуктивнішого автомобільного виробництва у Північній Америці. Глава компанії Ілон Маск має дуже чітке бачення ідеальної фабрики автомобілів: має бути щільно скомпонованою, вертикально інтегрованою та надзвичайно масштабною, пише 3DNews з посиланням на Bloomberg.

Минулого року завод Tesla у Фрімонті, штат Каліфорнія, виробляв у середньому 8550 електромобілів на тиждень. Це більше, ніж у Toyota, яка випускає в середньому 8427 машин на тиждень на фабриці в Кентуккі, BMW в Південній Кароліні, де з конвеєра щотижня сходить 8343 авто, і Ford, яка виробляє на заводі в Мічигані 5564 автомобілі на тиждень.

У 2021 році, коли масштаби виробництва автомобілів у всьому світі стримувалися глобальним дефіцитом напівпровідників, Tesla наростила обсяги випуску машин на 83% порівняно з 2020 роком.

Її підприємство в Шанхаї взагалі збільшило випуск електромобілів втричі, досягнувши показника в 486 000  машин на рік.

Очікується, що найближчими тижнями Tesla оголосить про запуск виробництва авто на своїх заводах у Берліні та Техасі. Крім того, у жовтні Маск заявив про намір наростити обсяги виробництва в Каліфорнії та Шанхаї на 50%.

Завод Tesla у Фрімонті був побудований ще в 1960-х роках General Motors і спільно управлявся GM і Toyota до першого банкрутства в 2009 році. Він мав надто малу за мірками Маска площу складальних цехів, тому ще кілька складальних ліній були встановлені там, де раніше розміщувалися парковки. Наступні заводи Tesla будувалися відразу ж під її запити.

За словами аналітиків, стратегія Tesla щодо створення колосальних виробничих центрів на найбільших автомобільних ринках світу дає свої плоди. Глобальний попит на електромобілі перевищив можливості виробничих потужностей, які потрібні для їх збирання. Автовиробники у всьому світі намагаються отримати доступ до обмеженої кількості акумуляторів та інших компонентів. Але для Tesla це не проблема, адже вона стала пріоритетним партнером для багатьох ключових постачальників завдяки найбільшим інвестиціям у виробництво електромобілів.

Попри стрімке зростання та домінування на ринку електромобілів, Tesla залишається лише десятим за величиною автовиробником у Північній Америці. Це має змінити запуск нового заводу в Техасі, який дозволить компанії суттєво зміцнити свої позиції. Маска має давню мету, яка полягає в нарощуванні обсягів виробництва на 50% на рік. Щоб забезпечити такі показники, Tesla доведеться не лише відкрити нові фабрики, а й збільшити виробництво вже наявних.

У жовтні Маск сказав, що працює в обох напрямках. Вибором місць для будівництва нових заводів компанія займеться вже цього року.

Нагадаємо, Ілон Маск прокоментував рекордні продажі електромобілів Tesla по світу – компанія встановила рекорд за поставками електромобілів у четвертому кварталі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло