Суд скасував арешт землі під «А136 Highlight Tower» Комарницького та Насіковських

Суд скасував арешт землі під «А136 Highlight Tower» Комарницького та Насіковських

Апеляційна інстанція заявила про недоведену необхідність у накладенні арешту на ділянку

Суд скасував арешт землі під «А136 Highlight Tower» Комарницького та Насіковських
Фото: lun.ua

Що сталося. Київський апеляційний суд скасував накладений Службою безпеки (СБУ) арешт земельної ділянки на вулиці Антоновича у Києві, що перебуває в оренді у ТОВ «Піріт».

Джерело. Про це свідчить ухвала від 13 січня, передають «Наші гроші».

Деталі. Комплекс, який будується за вказаною адресою, виявився серед об’єктів із «понятійок» Дениса Комарницького і «DIM Group» братів Олександра та Андрія Насіковських.

Апеляційний суд дійшов висновку, що на даному етапі розслідування сторона обвинувачення не довела необхідність у накладенні арешту на ділянку, оскільки на даний час дозвіл на здійснення будівельних робіт на ній, виданий ТОВ «Піріт» Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАБІ), не скасований та є дійсним.

При цьому апеляційний суд вважає, що будівництво багатофункціонального комплексу на земельній ділянці не суперечить її цільовому призначенню. 

Провадження розслідується за фактом зловживання владою службовці ДАБІ з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди, а також за фактом спроби службовими особами одного з приватних підприємств обманом отримати 25 000 за надання Держархбудінспекцією дозвільних документів на введення в експлуатацію житлового будинку.

Бекграунд. У вересні 2021 року Голосіївська окружна прокуратура повідомила про підозру директорці ТОВ «Піріт», яке у 2017 році незаконно заволоділо правом оренди вказаної земельної ділянки вартістю майже 30 млн грн, та про арешт цієї ділянки.

За даними слідства, вихідні дані для проєктування і дозвільні документи на будівництво видані з грубими порушеннями вимог містобудівного законодавства, у тому числі через невідповідність намірів забудови ділянки вимогам Генплану і цільовому призначенню землі, перевищення максимально допустимих відсотків забудови ділянки й щільності населення, затінення сусідньої школи, негативний вплив на навколишні будівлі.

18 листопада 2021 року слідчий суддя Шевченківського районного суду наклав арешт на ділянку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло