Україна покращила свої позиції у світовому Ретингу сприйняття корупції - Transparency International

Україна покращила свої позиції у світовому Ретингу сприйняття корупції - Transparency International

Найменш корумпованими країнами стали Данія і Нова Зеландія

Україна покращила свої позиції у світовому Ретингу сприйняття корупції - Transparency International
фото Shutterstock

Організація Transparency International представила свій Індекс сприйняття корупції(ІВК) за 2021 рік, який показав, що рівень корупції зберігається на колишньому рівні у всьому світі, а 86% країн за останні 10 років практично не показують жодної динаміки, пише Голос Америки.

Країни ранжуються за шкалою від 0 до 100 балів, де 0 позначає найвищий рівень сприйняття корупції, а 100 – найнижчий.

При цьому країни, де порушуються громадянські свободи, регулярно посідають низькі позиції в індексі, наголошується в доповіді.

«У міру того, як права і свободи послаблюються, а демократія занепадає, набирає сили авторитаризм, сприяючи ще більшому розквіту корупції, – йдеться в прес-релізі. – Transparency International закликає уряди діяти відповідно до своїх зобов'язань щодо боротьби з корупцією та захисту прав людини, а також спонукає людей з усього світу об'єднати свої зусилля та вимагати змін».

За підсумками 2021 року, рейтинг країн із найнижчим рівнем корупції очолюють Данія, Нова Зеландія та Фінляндія, а останні рядки в індексі займають Сирія, Сомалі та Південний Судан.

В десятку найменш корумпованих країн також увійшли Норвегія, Сінгапур, Швеція, Швейцарія, Люксембург, Німеччина.

Серед країн, які покращили свої показники за останнє десятиліття, автори називають Вірменію, Білорусь, Молдову, Узбекистан та Україну.

Україна набрала 32 бали, Білорусь отримала 41 бал, Вірменія – 49 балів, Грузія – 55 балів, Казахстан – 37 балів.

Як зазначається у доповіді, Росія зберігає низькі показники (29 балів зі 100), а корупція та порушення прав людини, як і раніше, поширені по всій країні. Поправки до ухваленого в країні закону про «іноземних агентів» поширили його дію на журналістів та активістів, які викривають корупцію в уряді.

Рейтинг Білорусі знизився на 6 пунктів, порівняно з минулим роком. За словами авторів доповіді, після жорстокого придушення протестів проти фальсифікації президентських виборів 2020 року, уряд обмежує свободу слова та мирних зборів, а також розхитує демократичну систему стримувань та противаг та пригнічує опозиційні настрої, утискаючи громадянське суспільство та журналістів.

У доповіді також згадуються нещодавні протести в Казахстані проти зростання цін на паливо, корупцію та нерівність. Попри деякі покращення за останнє десятиліття, показник країни, як і раніше, значно нижчий від середньосвітового. У країні прийнято нове антикорупційне законодавство, влада проводить гучні розслідування, проте звинувачення в корупції на адресу сім'ї колишнього президента Нурсултана Назарбаєва залишаються поза увагою.

«Протести показують, що необхідно боротися з корупцією у секторах із високим ризиком, таких як нафта й газ. Іншими нагальними пріоритетами є викорінення корупції у правоохоронних та судових органах, а також створення умов для існування громадянського суспільства», – зазначають автори.

Останні місця серед країн Східної Європи та Центральної Азії займають Туркменістан, Таджикістан та Киргизстан.

Для реального покращення позицій країни в індексі потрібно не лише проводити антикорупційні реформи, а й забезпечувати реальне переслідування корупціонерів, демонструвати невідворотність покарання, зазначили в Transparency International.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло