Державіаслужба повертає сертифікацію Ми-8МТВ до міжнародних стандартів

Державіаслужба повертає сертифікацію Ми-8МТВ до міжнародних стандартів

Попереднє керівництво видавало на такі вертольоти сертифікат, який застосовують до повітряних суден, що більше не мають повноцінного супроводу

Державіаслужба повертає сертифікацію Ми-8МТВ до міжнародних стандартів
Фото: Getty Images

Державна авіаційна служба розпочала комплексну роботу над оновленням та приведенням у відповідність нормативно-правової бази, зокрема документа ДС-10, який визначає порядок експлуатації повітряних суден радянського походження на території України.

Про це йдеться на сайті Служби.

«Необхідність актуалізації ДС-10 зумовлена тим, що окремі рішення, ухвалені попереднім керівництвом Державної авіаційної служби України, призвели до відхилення від національних процедур супроводу та сертифікації вертольотів типу Ми-8МТВ», – зазначили у Державіаслужбі.

Зокрема, до застосування обмежених сертифікатів льотної придатності до таких вертольотів.

До Ми-8МТВ застосовували SAS (specific airworthiness specifications) – інструмент, який у міжнародній практиці застосовують до повітряних суден, що більше не мають повноцінного супроводу, але тимчасово допускаються до обмеженої експлуатації за спеціальними вимогами безпеки. У випадку з українськими вертольотами Ми‑8МТВ, що залучаються до міжнародних місій, застосування SAS категорично не відповідає їх реальному статусу.

Цей інструмент також не відповідає вимогам ICAO, є неприйнятним для операцій у місіях ООН, шкодить діяльності українських виробників, розробників, ремонтних організацій експлуатантів, створює правову сіру зону щодо льотної придатності повітряних суден, ставить під загрозу цілу галузь, контракти, робочі місця та несе репутаційні загрози для держави.

«Оновлення ДС-10 та повернення до прозорих і визнаних процедур сертифікації є критично необхідним кроком для відновлення міжнародної довіри та забезпечення подальшої участі України в міжнародних авіаційних операціях», – наголосили в Службі.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що у липні 2025 року Державіаслужба схвалила зміни до спецвимог льотної придатності для вертольотів типу Ми-8МТВ, що дозволяють ремонтувати їх без залежності від російського виробника.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло