У Казахстані майнерів криптовалюти відключили від електромереж

У Казахстані майнерів криптовалюти відключили від електромереж

Оператор пояснив таке рішення «напруженою ситуацією» в енергетиці

У Казахстані майнерів криптовалюти відключили від електромереж
фото Pixaby

Казахстанська компанія KEGOC, яка керує електромережами, 21 січня розіслала 196 організаціям, що займаються майнінгом криптовалюти по всій країні, листи із попередженням про відключення від мережі. Про це пише Forbes з посиланням на місцеве видання «Інформбюро».

Як стверджує видання, оператор у листі повідомив, що у Казахстані зберігається напружена ситуація з підтриманням балансу електроенергії та потужності. У зв'язку з чим з 24 по 31 січня включно «повністю скасовуються планові постачання електроенергії особам, які здійснюють цифровий майнінг».

При цьому проблеми з електроенергією пов'язані швидше не з майнерами, а з інфраструктурою, вважає глава Асоціації блокчейну та індустрії дата-центрів у Казахстані Алан Дорджієв.

«Майнінговий бізнес згортається, мабуть, тому що з такими перебоями електроенергії вже нічого не зробиш. У нас вся система знаходиться на межі, зношування станцій – більше 70%, вік станцій – близько 40 років у середньому по Казахстану», – сказав він, додавши, що ціни на електроенергію в країні завжди стримувалися, а індустрія залишалася серйозно недофінансованою.

«Майнери, по суті, стали на якийсь момент виправданням для КЕGOC та Міністерства енергетики», – сказав він.

Раніше 25 січня у Казахстані, Узбекистані та Киргизії сталося масштабне відключення електроенергії. Міненерго Узбекистану пояснило це великою аварією на єдиній енергетичній мережі Середньої Азії. Енергопостачання у Киргизії та Казахстані відновили, в Узбекистані систему відновлюють поетапно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло