МВФ прогнозує довгу інфляцію через ескалацію російської агресії щодо України

МВФ прогнозує довгу інфляцію через ескалацію російської агресії щодо України

Зростання цін на нафту і газ стане головною причиною інфляції

МВФ прогнозує довгу інфляцію через ескалацію російської агресії щодо України
фото Shutterstock

На думку керівництва Міжнародного валютного фонду (МВФ), ескалація конфлікту між Росією та Україною призведе до подальшого зростання вартості енергоносіїв для багатьох країн, через що протягом тривалого часу зберігатимуться високі темпи інфляції.

Про це у вівторок, 25 січня, заявила перший заступник директора-розпорядника МВФ Гіта Гопінат, пише Deutsche Welle.

За її словами, інфляція, темпи якої підскочили через підвищення цін на енергоносії та труднощі з постачанням, залишатиметься високою ще принаймні протягом 2022 року.

Згідно з прогнозами МВФ, у промислово розвинених країнах інфляція складе 3,9% (у 2021 році – 3,1%), а у 2023 році повернеться до порівняно нормального рівня у 2,1%.

У той же час у країнах з ринком, що формується і розвивається, очікується набагато вища інфляція – на рівні 5,9% і 4,7% відповідно.

На показниках інфляції позначиться ще більше, ніж раніше, зростання цін на нафту і газ, на яке слід очікувати у разі ескалації конфлікту навколо України, підкреслила Гіта Гопінат.

Як повідомлялося, США ведуть переговори з Катаром про поставки газу в Європу на випадок російської агресії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло