Україна планує сформувати пакет фінансової допомоги у $3-5 млрд – заступник голови ОП

Україна планує сформувати пакет фінансової допомоги у $3-5 млрд – заступник голови ОП

Йдеться про кредити на пільгових умовах під 2-3% річних, а в деяких випадках і нижче

Україна планує сформувати пакет фінансової допомоги у $3-5 млрд – заступник голови ОП

Що сталося. Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що Україна планує сформувати пакет фінансової допомоги в $3-5 млрд від стратегічних партнерів, щоб забезпечити ліквідність.

Джерело. Про це Шурма розповів в етері телеканалу «Рада», передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Згідно з повідомленням, Україна домовляється з великими організаціями про пакети фінансової допомоги або у вигляді державних гарантій або у вигляді прямих міжурядових кредитів.

Шурма зазначив, що провели переговори з урядом Франції щодо аналогічного пакету, і що деталі переговорів озвучать після фіналізації відповідного рішення.

Коментар. «Наша ціль – сформувати з усіма стратегічними партнерами такі пакети загальним обсягом щонайменше $3 млрд, а бажано – $5 млрд, які стануть додатковою «подушкою» та зможуть гарантувати стабільність нашої фінансової системи незалежно від того, як розвиватиметься ситуація», – пояснив Шурма.

Заступник ОП зауважив, що йдеться про кредити на пільгових умовах під 2-3% річних, а в деяких випадках і нижче.

«Головне питання – забезпечення ліквідності, негайної доступності коштів, щоб у разі виникнення коливань їх можна було погасити й збалансувати», – наголосив Шурма.

Бекграунд. Нагадаємо, що Канада виділить кредит близько $100 млн для підтримки економіки України на тлі посилення російської агресії.

Крім того, Євросоюз виділить Україні новий пакет фінансової допомоги розміром 1,2 млрд євро на тлі зростання напруженості біля кордонів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло