Вчені розробили браслет, який передбачає депресію, навіть якщо користувач не знає про це

Вчені розробили браслет, який передбачає депресію, навіть якщо користувач не знає про це

Пристрій фіксує ключові життєві показники і їх можливі порушення

Вчені розробили браслет, який передбачає депресію, навіть якщо користувач не знає про це
фото Pixaby

Використання простого браслета Fitbit може діагностувати появу депресії на ранніх стадіях і попередити про це користувача. Результати такого дослідження опубліковані у журналі JMIR mHealth and uHealth, пише HighTech.

У певних групах населення, наприклад, у людей з дуже напруженою роботою важливо знати, чи може у людей розвинутися депресія. Нове дослідження передбачає, що навіть якщо людина не розуміє, що впадає в депресію, браслет Fitbit може попередити про це.

У дослідженні, проведеному вченими із Сінгапурського технологічного університету Наньян, взяли участь 290 дорослих, їхній середній вік становив 33 роки. Вони мали носити пристрій для відстеження активності Fitbit Charge 2 протягом 14 днів поспіль. Їм сказали використовувати його постійно, крім купання або підзарядки акумулятора.

На початку та наприкінці двотижневого періоду учасники заповнювали анкету, яка широко використовується для виявлення людей, які впадають у депресію. Потім результати цих опитувань об'єднали з даними, зібраними Fitbits, та використали для навчання комп'ютерної програми Ycogni.

Вона перевіряє ризик депресії, аналізуючи фізичну активність людини, характер сну і циркадні ритми, отримані на основі даних з пристроїв, які вимірюють пройдені кроки людини, частоту серцевих скорочень, витрата енергії та дані про сон.

У випробуваннях з використанням даних груп депресивних та здорових учасників програма досягла точності 80% у виявленні людей з високим ризиком появи депресії та без нього. Також її використали у рамках нового дослідження.

Вчені помітили, що у людей із групи ризику частота серцевих скорочень була більш різноманітною між 2 та 4 годинами ночі, а потім знову між 4 та 6 годинами ранку (за даними Fitbits). Це узгоджується з результатами ранніх досліджень, які припускають, що зміни частоти серцевих скорочень під час сну можуть бути достовірним фізіологічним індикатором депресії.

Крім того, дані Fitbits показали, що у піддослідних із групи ризику, як правило, був ширший розкид часу неспання та сну. Знову ж таки, раніше вчені довели, що люди, які страждають на депресію, не так добре дотримуються щоденного режиму сну та неспання.

«Наше дослідження успішно показало, що ми можемо використовувати дані датчиків пристроїв, щоб допомогти у виявленні ризику депресії у людей, – заявив професор Джосіп Кар, який керував дослідженням разом з професором Георгіосом Хрістопулосом. – Завдяки нашій програмі машинного навчання, а також зростаючій популярності пристроїв, її можна буде використовувати для своєчасного і ненав'язливого скринінгу за депресією».

Як повідомлялося, вчені дослідили, що вживання грибів може знизити ризик депресії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло