Науковці підрахували, наскільки потужним має бути комп’ютер, щоб «зламати» біткойн

Науковці підрахували, наскільки потужним має бути комп’ютер, щоб «зламати» біткойн

Криптовалюті поки що нічого не загрожує, тому що сучасні комп’ютери в 100 000 разів слабші

Науковці підрахували, наскільки потужним має бути комп’ютер, щоб «зламати» біткойн
фото Shutterstock

Фахівці британського Університету Сассекса підрахували, яку потужність повинен мати квантовий комп'ютер, щоб зламати SHA-256 – алгоритм шифрування біткойна та деяких інших криптовалют. Виявилося, що для цього потрібні машини, які на багато порядків перевершують найкращі сучасні зразки, пише TJournal з посиланням на NewScientist.

Якщо звичайний комп'ютер оперує бітами, що мають одне з двох значень (0 або 1), квантовий використовує кубіти, які можуть приймати обидва значення одночасно. Завдяки цьому обчислювальна потужність квантового комп'ютера зростає в трильйони разів. Теоретично він повинен дуже швидко зламувати алгоритми шифрування, на яких засновані існуючі криптовалюти.

Розрахунки англійських вчених показують, що для злому криптовалют на основі алгоритму SHA-256 за один день потрібно квантовий комп'ютер з 13 млн кубітів.

Якщо скоротити час до однієї години, кількість кубитів зростає до 317 мільйонів. За 10 хвилин біткойн зможе зламати лише квантовий комп'ютер із 1,9 млрд кубітів.

Станом на сьогодні найпотужніший квантовий процесор від IBM має 127 кубітів, а до 2029 року Google планує підкорити рубіж у мільйон кубітів. Тому, як зауважують автори дослідження, прихильникам криптовалют не варто побоюватися квантових комп'ютерів як мінімум ще 10 років, а швидше за все навіть більше.

Також повідомлялося, що у Китаї розробили квантовий комп'ютер, який називають найпотужнішим у світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло