ФОПи у 2021 році сплатили рекордну суму єдиного податку за п'ять років

ФОПи у 2021 році сплатили рекордну суму єдиного податку за п'ять років

Рекорд пояснюється збільшенням доходу ФОПів і зростанням кількості нових підприємців

ФОПи у 2021 році сплатили рекордну суму єдиного податку за п'ять років
Фото: pixabay.com

Що сталося. Фізичні особи-підприємці (ФОП) сплатили 34,8 млрд грн єдиного податку у 2021 році. Це перевищило показник 2020 року, коли казна поповнилася на 27,6 млрд грн, та є абсолютним рекордом за п'ять років.

Джерело. Про це повідомляє «Опендатамедіа».

Що це означає. Рекорд пояснюється як збільшенням доходу ФОПів, так і зростанням кількості нових підприємців, а також тим, що вже відкриті ФОПи стали рідше закриватися. До кінця 2021 кількість ФОПів сягнула майже двох млн бізнесів.

Деталі. Єдиний податок ввели задля спрощення ведення бізнесу та зниження податкового навантаження. Можливість перейти на спрощену систему обліку та звітності передбачена для фізосіб-підприємців та юросіб, масштаби діяльності яких не перевищують визначені законом рамки за максимальним обсягом доходів та кількістю працівників.

Бекграунд. Раніше голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Верховна Рада не розглядатиме відстрочку обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій для підприємців 2-4 групи, попри протести. У тих декількох тисяч ФОПів, які ще не встановили РРО є небагато часу – до лютого.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло