Вітренко: створення німецької «дочки» «Газпрому» – демонстрація повної зневаги до Європи та її законодавства

Вітренко: створення німецької «дочки» «Газпрому» – демонстрація повної зневаги до Європи та її законодавства

Голова «Нафтогазу» вважає, що таким чином «Путін продовжуватиме шантажувати Європу газом ще не один рік»

Вітренко: створення німецької 	«дочки» «Газпрому» – демонстрація повної зневаги до Європи та її законодавства
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Що сталося. Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко вважає створення німецької дочірньої компанії «Газпрому» «Gas for Europe» демонстрацією Путіним повної зневаги до Європи та її законодавства.

Джерело. Про це Вітренко написав на своїй сторінці в фейсбуці.

Деталі. За його словами, створення дочірньої компанії «Gas for Europe» є маніпуляцією та бажанням бути понад законом і продовжувати шантажувати Європу газом ще не один рік».

Вітренко нагадав, що раніше «Газпром» намагався в рамках регуляторних процедур отримати звільнення від застосування вимог Третього енергопакету ЄС до «ПП-2». Однак спочатку BNetzA, а згодом і Вищий земельний суд Дюссельдорфа відмовили в наданні будь-яких преференцій газопроводу.

«Попри те, що «Північний потік-2» – це єдина труба, яка не має жодного інтерконектора, хочуть сертифікувати за правилами ЄС тільки 54 км із понад 1200. Однак газопроводи на території ЄС і так підпадали під європейське регулювання, а Директиву Ради ЄС 2019 року прийняли, щоб правила стосувалися всього газогону», – йдеться в повідомленні. 

Вітренко послався на слова заступника головного директора Єврокомісії з питань енергетики Клауса-Дітер Борхардта. Він вважає, що «якщо «Газпром» залишиться власником частини «ПП-2» від російського берега до точки входу в територіальні води Німеччини, а інша компанія володітиме останніми 54 кілометрами, це можна розглядати як обхід правил про анбандлінг».

BNetZA може відновити процес сертифікації оператора «ПП-2», який був зупинений в листопаді. Вітренко наголосив, що «Нафтогаз», який був офіційно долучений до цієї процедури, надасть усі юридичні аргументи, чому європейським правилам має відповідати весь газогін, а не тільки його німецька частина.

«Даючи Росії право бути понад законом в енергетиці, Путін отримує зелене світло бути понад законом і здоровим глуздом і в усьому іншому», – підкреслив голова «Нафтогазу».

Бекграунд. Нагадаємо, що оператор Nord Stream 2 AG започаткував німецьку дочірню структуру Gas for Europe GmbH для сертифікації «Північного потоку – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло