Найшвидший у світі комп'ютер Meta передає дані зі швидкістю 200 гігабіт на секунду
RSC використовує відкриті Facebook, Instagram, WhatsApp для навчання алгоритмів штучного інтелекту

Компанія Meta представила суперкомп’ютер AI Research SuperCluster (RSC). Він уже вважається одним із найшвидших у світі. І це не межа – до кінця року AI Research SuperCluster має зайняти перше місце за швидкістю з обчислювальною потужністю на ексафлопсному рівні, пише HighTech.
Нагадаємо, продуктивність ексафлопного суперкомп'ютера становить близько одного ексафлопса (exaFLOPS). Один ексафлопс дорівнює тисячі петафлопс, мільярду мільярдів операцій над числами з плаваючою точкою за секунду (зазвичай враховуються операції над числами у 64-бітному форматі IEEE 754).
Повідомляється, що Meta RSC використовує відкриті дані Facebook, Instagram, WhatsApp та величезну обчислювальну потужність для навчання алгоритмів штучного інтелекту кращому розпізнаванню об'єктів на зображеннях та слів в аудіо, швидкому перекладу між мовами та виявленню шкідливого контенту та дезінформації.
У своєму нинішньому вигляді суперкомп'ютер складається з 6080 графічних процесорів Nvidia A100, пов'язаних через мережу Quantum InfiniBand, яка може передавати дані зі швидкістю 200 гігабіт в секунду.
Система містить 175 петабайт (ПБ) об'ємного сховища, 46 ПБ кеш-пам'яті та ще 10 ПБ сховища NFS. (Для довідки: один петабайт дорівнює мільйону гігабайт).
У контрольних тестах RSC зміг навчити моделі обробки природної мови втричі швидше, ніж попередній суперкомп'ютер зі штучним інтелектом Meta, і був у 20 разів швидшим у завданнях комп'ютерного зору.
Meta запевняє, що RSC чудово захищений. Він взагалі не підключений до інтернету, а дані надходять лише із власних центрів обробки даних компанії. Ці дані шифруються, а розшифровуються лише тоді, коли їх мають намір використовувати для навчання моделей. До середини 2022 року RSC буде модернізовано ще на 10 000 графічних процесорів, швидшою мережею, здатною передавати 16 терабайт даних за секунду, і загалом вміщатиме 1 ексабайт сховища – це 1 000 ПБ.
Нагадаємо, науковці підрахували, наскільки потужним має бути комп’ютер, щоб «зламати» біткойн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].