Інвестор-мільярдер Джеремі Грентем прогнозує обвал всієї світової економіки

Інвестор-мільярдер Джеремі Грентем прогнозує обвал всієї світової економіки

Щоправда, це станеться не відразу, а протягом десятиліть, однак є неминучим

Інвестор-мільярдер Джеремі Грентем прогнозує обвал всієї світової економіки
фото DR

Легендарний інвестор-мільярдер, 83-річний Джеремі Грентем, який передбачив, що на ринку невдовзі зʼявиться «супербульбашка», цього разу знову зробив жахливе попередження – про обвал усієї світової економіки, пише Investing.com з посиланням на Bloomberg.

За словами інвестора, «світу потрібно готуватися до майбутньої інфляції, уповільнення зростання економіки та нестачі робочої сили».

«Є певна кількість дешевої нафти, нікелю та міді, але ми вже виходимо за деякі з цих кордонів, – сказав Грентем, співзасновник компанії GMO, яка управляє активами. – Зміна клімату спричиняє сильні повені, посухи та підвищення температури, і все це негативно позначається на сільському господарстві. Тому ми житимемо у світі дефіциту та стрибків цін».

До того ж, якщо врахувати отруєні екосистеми та зміну клімату, стане зрозумілою причина, через яку дика природа зникає, біорізноманіття перебуває під загрозою, а репродуктивна здатність людини сповільнюється.

За його словами, крах світової економіки неминучий, тому що поряд із повсюдною нестачею сировини покоління так званих «бебі-бумерів» (народжених у період 1946-1964 рр.) сьогодні все частіше виходить на пенсію, народжуваність знижується, а геополітична напруженість загострюється, і всі ці тенденції формуються не за рік, і не за два, а десятиліттями, і зупинити їх майже неможливо.

Минулого тижня Грентем розповів про таке явище, як четверта «супербульбашка» в історії США, повторивши, що крах неминучий, і порадив взагалі вийти з позицій щодо акцій американських компаній. Він сказав, що S&P 500 впаде майже на 50%, і жодні інтервенції Федеральної резервної системи не зможуть запобігти такому спаду.

Його прогноз був зроблений за кілька днів до волатильності, що почалася незабаром на ринку.

Грентем стверджує, що надмірності та зайві витрати є симптомами схильності людства жити «на широку ногу»: попит на «легкі» гроші в США, який підняв ціни на активи і ще більше посилив нерівність, тепер позначається на всій економіці.

«Природа починає нас підводити. І якщо ми не виправимо ситуацію, то терпітимемо невдачі», – сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло