Moderna почала випробовувати вакцини проти ВІЛ на людях

Moderna почала випробовувати вакцини проти ВІЛ на людях

Перші дози вже вкололи

Moderna почала випробовувати вакцини проти ВІЛ на людях
Фото: pixabay.com

Що сталося. Американська компанія Moderna оголосила про початок клінічних випробувань другої вакцини проти ВІЛ на основі мРНК.

Джерело. Про це повідомила пресслужба компанії.

Деталі. Випробування проводять разом із науково-дослідною організацією IAVI. 

У новому медзасобі від компанії Moderna мРНК кодує імуноген eOD-GT8 60mer, на який виробляються антитіла проти однієї з ділянок білка Env ВІЛ. За допомогою цієї ділянки вірус зв'язується з глікопротеїном CD4 лімфоцитів. У компанії кажуть, що такі антитіла мають широкий спектр дії, тому повинні працювати проти більшості штамів ВІЛ. 

У дослідженнях візьмуть участь 56 волонтерів, які не мають проблем зі здоровʼям та не інфіковані на ВІЛ. Вони отримають одну чи дві дози вакцини-кандидата (деякі отримають також бустер) або імуноген для посилення імунітету. Протягом шести місяців після введення останньої дози вакцини за здоровʼям волонтерів будуть спостерігати й вивчати їхню імунну реакцію.

Перші дози вже вкололи. Випробування планують завершити у травні 2023 року, але попередні результати можуть з'явитися раніше. 

Бекграунд. Також Moderna розробляє комбіновану вакцину проти коронавірусу і грипу. Компанія сподівається, що в кінцевому підсумку буде щорічно випускати вакцини проти респіраторно-синцитіального вірусу (RSV) та інших респіраторних захворювань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло