Нацбанк пояснив встановлення облікової ставки 10% усупереч рішенню КМП про 11%
Члени правління НБУ вважають, що несподівано жорстка реакція з боку регулятора може спричинити небажану реакцію учасників ринку

Що сталося. Правління Національного банку України (НБУ) пояснило встановлення 20 січня облікової ставки 10% усупереч рішенню комітету монетарної політики (КМП) напередодні про 11% через стабілізацію на валютному ринку.
Джерело. Про це повідомила пресслужба регулятора, передає «Інтерфакс-Україна».
Сторона. Нацбанк пояснив: «Члени правління НБУ додатково враховували динамічну зміну вартості українських активів і ознаки стабілізації на валютному ринку, які з'явилися в другій половині дня 19 січня і вранці 20 січня. В таких умовах посилився ризик, що несподівано жорстка реакція з боку НБУ може бути неправильно сприйнята учасниками ринку та спричинить їхню небажану реакцію. Враховуючи зазначені фактори, деякі члени правління змінили свою позицію», – йдеться в повідомленні.
НБУ зауважив, що дискусія КМП не є голосуванням за проєкт рішення з монетарних питань у класичному розумінні діяльності комітетів, що ухвалюють рішення, оскільки його ухвалює правління наступного дня (у четвер) з урахуванням результатів обговорення напередодні.
«Члени правління завжди мають опцію змінити свою думку у порівнянні з озвученою на КМП», – додав регулятор.
Бекграунд. Нагадаємо, що 20 січня правління НБУ ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 9% до 10% річних.
Раніше Mind розповідав про те, як зростання інфляції впливає на ринки та наше життя.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].