Нацбанк підвищив облікову ставку до 10%

Нацбанк підвищив облікову ставку до 10%

Регулятор погіршив прогноз інфляції на 2022 рік з 5% до 7,7%

Нацбанк підвищив облікову ставку до 10%
Фото: bank.gov.ua

Що сталося. Правління Національного банку (НБУ) ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 9% до 10% річних.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку. 

Деталі. Відповідно до пресрелізу НБУ, таке рішення обґрунтоване реалізацією значної кількості проінфляційних ризиків і спрямоване на поліпшення інфляційних очікувань і забезпечення стійкого зниження інфляції до цілі 5%.

Відповідно до базового сценарію макропрогнозу монетарні умови залишатимуться помірно жорсткими на усьому прогнозному горизонті. Облікова ставка перебуватиме на рівні не нижче нейтрального упродовж цього та наступних років.

Окрім того, НБУ погіршив прогноз інфляції на 2022 рік з 5% до 7,7%, зважаючи на реалізацію низки проінфляційних чинників. У банку зазначили, що у 2022 році інфляція сповільниться, та повернеться до цілі 5% лише у 2023 році. 

Зниженню інфляції сприяли, зокрема рекордні врожаї та корекція окремих світових цін на продовольство, ефекти від зміцнення гривні в попередні місяці, вичерпання низької бази порівняння та посилення монетарної політики Нацбанку, адміністративні рішення щодо фіксації тарифів на деякі житлово-комунальні послуги.

Натомість швидшому сповільненню інфляції завадили перенесення на вартість товарів і послуг подальшого подорожчання енергоносіїв у світі та тиск з боку інших виробничих витрат бізнесу. Зберігався також вплив стійкого споживчого попиту, який, зокрема, зумовив зростання базової інфляції до 7,9% на кінець року.

Водночас банк очікує, що поступовому зниженню інфляції сприятиме посилення монетарної політики НБУ, корекція світових цін на сировинні товари, вплив рекордних тогорічних врожаїв. 

Бекграунд. 9 грудня Нацбанк підвищив облікову ставку до 9% річних. Тоді регулятор прогнозував, що інфляція продовжить поступово знижуватися впродовж усього 2022 року.

Mind розповідав про те, як зростання інфляції впливає на ринки та наше життя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло