Ціни на нафту зросли найвище за останній рік на тлі ситуації навколо України

Ціни на нафту зросли найвище за останній рік на тлі ситуації навколо України

Трейдери очікують на гострий дефіцит цього року

Ціни на нафту зросли найвище за останній рік на тлі ситуації навколо України
фото Shutterstock

Нафта дорожчає на тлі геополітичних ризиків, оскільки дефіцит пропозиції та політична напруженість у Східній Європі призвели до того, що ціни показали найсильніше місячне зростання майже за рік, пише Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent до 16:14 виросли на 1,12% за $91,04 за барель, марки WTI – подорожчали на 0,4% до $87,17 за барель.

Бенчмарки зафіксували найвищі рівні з жовтня 2014 року у п'ятницю на рівні $91,70 та $88,84 відповідно, а також шосте тижневе зростання поспіль. За січень котирування нафти зросли приблизно на 17% – максимально з лютого 2021 року.

Країни-виробники, що входять до групи ОПЕК+, на зустрічі 2 лютого, швидше за все, ухвалять рішення дотримуватися запланованого збільшення видобутку у березні, повідомили Reuters кілька джерел у картелі.

ОПЕК+ із серпня щомісяця підвищувала цільові показники видобутку на 400 000 барелів на добу.

Ціни на нафту демонструють ознаки того, що трейдери очікують на гострий дефіцит цього року, пишуть оглядачі Reuters.

Енергетичні компанії США минулого тижня збільшили кількість нафтових і газових установок і зафіксували за підсумками січня рекордну низку з 18 місяців поспіль нарощування буріння на тлі зльоту цін на нафту.

Напруженість у відносинах між Росією та Заходом також вплинула на ціни на нафту. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав у неділю, що Європі необхідно диверсифікувати постачання енергоносіїв через можливість вторгнення РФ в Україну. При цьому глава МЗС Великобританії Ліз Трасс назвала напад «дуже ймовірним».

Про те, чому Путін «воскресив НАТО» і про загнаного в кут російського лідера – у матеріалі Mind ««Мініренесанс НАТО»: як конфлікт через Україну оживив супротивників РФ».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло