Amazon здивувала інвесторів великими прибутками, акції компанії рекордно пішли вгору

Amazon здивувала інвесторів великими прибутками, акції компанії рекордно пішли вгору

Компанія в складних умовах і при новому керівництві успішно наростила прибутки

Amazon здивувала інвесторів великими прибутками, акції компанії рекордно пішли вгору
фото Shutterstock

Гігант онлайн-рітейлу Amazon закінчив п'ятницю найбільшим денним зростанням капіталізації в історії фондового ринку США – майже на $200 млрд, пише Bloomberg.

Причина стрибка котирувань – прекрасна звітність Amazon за четвертий квартал 2021 року. Багато інвесторів готувалися до обвалу, однак виявилося, що компанія в складних умовах і при новому керівництві успішно пройшла ключовий за виручкою четвертий квартал і зберегла темп розвитку, не випустивши з-під контролю витрати.

Amazon у четвертому кварталі отримала $137,4 млрд виручки (на $12 млрд більше, ніж рік тому) і $14,3 млрд прибутку. Незважаючи на зростання витрат на персонал і логістику в умовах нової хвилі пандемії, компанія очікує на операційний прибуток у діапазоні $3-$6 млрд у першому кварталі 2022 року.

При цьому майже $12 млрд квартального прибутку Amazon отримала завдяки інвестиціям у виробника електромобілів Rivian, який вийшов на біржу у листопаді 2021 року.

Випереджальне зростання (+40% за виручкою рік до року) показав хмарний сервіс AWS. Інвесторам сподобалося, що Amazon вперше з 2018 року вирішила підняти ціну підписки Prime до $139 з $119 на рік, і те, що вона не побачила великого впливу на бізнес нової політики компанії Apple.

Якщо акції після зростання на 14% не впадуть після відкриття біржі, компанія може закінчити п'ятницю найбільшим денним зростанням капіталізації з 2012 року, пише CNBC.

Компанія вперше розкрила виручку від реклами – вона склала $31 млрд на рік. До цього Amazon включала її у підрозділ «Інше». Згідно з звітом, реклама поки що займає невелику частку в загальному виторгу Amazon – близько 7%, зазначає CNBC.

А ще напередодні котирування Amazon падали на 7,8% разом із усім техсектором після жорсткого обвалу Meta.

Статки засновника Amazon мільярдера Джеффа Безоса виросли на $15,2 млрд (9,21%), випливає з даних Forbes, який оцінює його статки в $178,8 млрд. Підприємець, як і раніше, займає третій рядок у списку найбагатших людей світу.

Нагадаємо, Цукерберг вибув із топ-10 найбагатших людей світу через рекордне падіння акцій екс-Facebook і статків його засновника.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло