Apple придбала стартап AI Music, що генерує музику за допомогою штучного інтелекту

Apple придбала стартап AI Music, що генерує музику за допомогою штучного інтелекту

Музика може змінюватися відповідно до атмосфери або залежно від інтенсивності тренування

Apple придбала стартап AI Music, що генерує музику за допомогою штучного інтелекту
фото Shutterstock

Компанія Apple купила британський стартап AI Music, який використовує алгоритми штучного інтелекту для того, щоб генерувати індивідуальну музику, що відповідає запитам користувачів, сфері застосування та іншим параметрам. Технологія може бути використана у різних сервісах Apple. Про це повідомляє Bloomberg, на який посилається 3DNews.

AI Music – лондонська компанія, заснована в 2016 році. Вона налічує понад два десятки співробітників. Угода з Apple була закрита всього кілька тижнів тому.

Розроблена стартапом технологія дозволяє створювати саундтреки, використовуючи безкоштовну загальнодоступну музику, оброблену алгоритмами системи штучного інтелекту.

Основним завданням є створення «динамічних» саундтреків, зміна яких залежить від взаємодії з користувачами. Наприклад, музика може змінюватися відповідно до атмосфери ігрової сцени або залежно від інтенсивності тренування користувача в спортзалі.

На сторінці AI Music у LinkedIn заявляється, що головними цілями стартапу є: надання користувачам можливості вибору тієї музики, яку вони хочуть, та створення аудіотреків відповідно до запитів аудиторії. Раніше стартап уже укладав угоди з рекламними агенціями для створення треків, які забезпечують кращу залученість, – для різної аудиторії передбачалося відтворення диференційованих аудіодоріжок.

Хоча угода не надто масштабна, це одне з небагатьох придбань Apple цього року. Відомо, що нещодавно компанія купила ще один музичний стартап Primephonic – стрімінговий сервіс відтворення класичної музики. Очікується, що цього року Apple інтегрує його у свій сервіс Apple Music.

Відомо, що в 2021 Apple помітно знизила витрати на придбання перспективних компаній. Судячи з документів, оприлюднених у жовтні, на виплати за відповідними операціями виділено лише $33 млн. Це незрівнянно менше ніж $1,5 млрд, витрачених у 2020 році, і $624 млн у 2019-му.

Нагадаємо, Apple представила сервіс для використання iPhone як платіжного терміналу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло