«Укренерго» назвало дати, коли Україна від'єднається від електромережі з Росією та Білоруссю
Від’єднання буде проводитися 24-26 лютого в тестовому режимі

Що сталося. В умовах ізольованого режиму Об'єднана енергосистема України (ОЕС) буде працювати три дні – 24-26 лютого.
Джерело. Про це заявив голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький британському інформаційно-консультативному ресурсу ICIS, передає «Інтерфакс-Україна».
Деталі. Голова оператора системи передачі «Укренерго» Володимир Кудрицький зазначив, що Україна повністю готова до ізольованого режиму роботи, який є частиною підготовки до синхронізації із ENTSO-E, запланованої на наступний рік.
Зазначається, що наступний етап випробувань в ізольованому режимі передбачається в червні. Згідно з повідомленням, для забезпечення роботи енергосистеми в ізоляції Україна накопичила близько 700 000 тонн вугілля.
Ізольований режим передбачає відключення енергосистеми України від мереж Росії та Білорусі на сході та від Румунії, Угорщини та Словаччини на заході
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що підготовка синхронізації енергосистеми з ENTSO-E коштувала Україні 600 млн євро. Зараз ми на фінальному етапі, зауважив Галущенко.
Енергосистему України мають інтегрувати з європейською у 2023 році.
НКРЕКП сертифікувала «Укренерго» як оператора системи передачі європейського типу за моделлю ISO. Сертифікація відкриває прямий шлях до офіційного членства «Укренерго» в організації ENTSO-E.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].