Вантажівки на водневому паливі не зможуть скласти конкуренцію електрофурам – дослідження

Вантажівки на водневому паливі не зможуть скласти конкуренцію електрофурам – дослідження

Електромобілі розвиваються значно швидше, і це комерційно вигідніше

Вантажівки на водневому паливі не зможуть скласти конкуренцію електрофурам – дослідження
фото DR

Вантажівки на водневих паливних елементах, ймовірно, залишаться неконкурентоздатними порівняно з акумуляторними електромобілями, вважає німецький дослідницький інститут. Про це пише Логіст.Today з посиланням на видання Recharge.

Інститут Фраунгофера заявив у недавньому звіті, що, ймовірно, водень не відіграватиме важливої ролі в автомобільних перевезеннях. Дані дослідження показують, що навіть для далекомагістральних перевезень вантажівками водень має менше переваг, ніж акумуляторні батареї.

«Водень відіграватиме життєво важливу роль у промисловості, судноплавстві та виробництві синтетичного авіаційного палива. Але щодо автомобільного транспорту, я вважаю, що ми не можемо чекати, поки водневі технології надолужать втрачене, і зараз ми повинні зосередитися на електромобілях на акумуляторних батареях як для пасажирських, так і для вантажних перевезень», – зазначив Патрік Плетц, координатор напряму енергетичної економіки в Інституті системних та інноваційних досліджень Фраунгофера (ISI).

На думку Плетца, вікно можливостей для створення ринку водневих автомобілів практично закрите.

Якщо говорити про пасажирські авто, то на початку 2021 року на дорогах було близько 25 000 водневих автомобілів та близько 540 водневих заправних станцій у всьому світі.

Для порівняння, у 2022 році у світі, ймовірно, буде близько 15 млн електричних та гібридних автомобілів на акумуляторах та понад 1,3 млн громадських зарядних пунктів. Майже всі виробники наразі продають такі автомобілі, стверджує Плетц.

«Багато з поточних інвестицій у водневі автомобілі, здається, відбуваються лише за логікою «Ми вже так багато витратили на цю технологію, давайте не кидати все зараз». Але за подальшого зниження витрат і підвищення продуктивності електромобілів та зарядної інфраструктури, автомобілі на паливних елементах навряд чи зможуть з ними конкурувати», – каже Патрік Плетц.

Сектор вантажоперевезень на водневому паливі також менш розвинений, ніж сектор електричних вантажівок, стверджує Плетц.

Наразі основною проблемою для електромобілів є експлуатація на великі відстані (в середньому 100 000 км на рік) та перевезення дуже важких вантажів (що передбачає високе споживання енергії на кілометр). Ось у цьому секторі таки планується використання водневих великовантажів. Раніше кілька виробників вантажівок, а також постачальники паливних елементів та інфраструктури об'єднали свої зусилля та оголосили про план до 2030 року поставити на європейські дороги 100 000 водневих вантажівок.

«Але це здається дуже малоймовірним, якщо порівняти із заявами компаній про те, що рання дата початку виробництва серійних комерційних електромобілів на паливних елементах – 2027 рік. На цей час акумуляторні електромобілі другого покоління вже будуть комерційно доступні», – вказує він.

«Якщо виробники вантажівок не почнуть масове виробництво вантажівок на паливних елементах найближчим часом, щоб знизити витрати, такі автомобілі ніколи не досягнуть успіху. Політики та промисловість мають швидко вирішити, чи підтримувати подальший розвиток водневих технологій, чи настав час скоротити свої втрати та зосередити зусилля на чомусь іншому», – підсумував Плетц.

Між тим  у жовтні минулого року вантажний автомобіль Daimler Truck на водневих паливних елементах отримав ліцензію на використання на дорогах загального користування.

Нагадаємо, Hyundai призупинила розробку водневих автомобілів Genesis на невизначений термін – цей напрямок бізнесу не досяг поставлених раніше цілей.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло