МЗС Японії, Нідерландів, Чорногорії закликали своїх громадян негайно залишити Україну

МЗС Японії, Нідерландів, Чорногорії закликали своїх громадян негайно залишити Україну

При японському уряді створено кризовий штаб, який збиратиме й аналізуватиме інформацію щодо ситуації навколо України

МЗС Японії, Нідерландів, Чорногорії закликали своїх громадян негайно залишити Україну
фото Pixaby

Влада Японії, Нідерландів та Чорногорії закликала співвітчизників залишити територію України якнайшвидше через «зростання напруженості на українсько-російському кордоні».

Зокрема, МЗС Японії підвищило загрозу перебування на території України до третього рівня та рекомендувало співгромадянам залишити її, а також відмовитися від будь-яких поїздок в Україну. Своє рішення МЗС Японії пояснило російсько-білоруськими навчаннями, які «підсилюють напруженість» у даному регіоні.

У відомстві також зазначили, що подальший розвиток ситуації залишається «непередбачуваним, попри численні дипломатичні зусилля», спрямовані на вирішення кризи. Також у МЗС не виключили припинення авіасполучення з Україною «залежно від розвитку ситуації».

«Багато країн також вже рекомендували своїм громадянам залишити територію України, це може призвести до того, що залишити територію країни літаком стане вкрай складно через нестачу квитків», – йдеться у повідомленні.

Крім цього, при японському уряді було створено кризовий штаб, якому належить займатися збиранням та аналізом інформації щодо ситуації навколо України.

Як повідомляє нідерландська радіостанція BNR News Radio з посиланням на посла країни в Києві, йдеться не про евакуацію, а про рекомендацію співгромадянам добровільно покинути Україну. У Львові буде створено центр екстреної допомоги, куди громадяни Нідерландів можуть звернутися за терміновими документами чи інформацією.

МЗС Чорногорії звернулося до своїх громадян в Україні і порадило їм залишити цю країну. МЗС також порекомендувало співгромадянам перебувати в контакті з посольством Чорногорії.

«Через напруженість і непередбачувану ситуацію з безпекою МЗС пропонує чорногорським громадянам, які перебувають в Україні, розглянути можливість від'їзду з території цієї країни», – заявило відомство, закликавши своїх громадян перебувати у постійному контакті з диппредставництвом у Києві.

Раніше президент США Джо Байден закликав американців терміново залишити Україну через побоювання вторгнення з боку Росії. Він також наголосив, що не направлятиме військових, щоб допомогти з евакуацією. Крім цього, влада Канади закликала співгромадян покинути Україну, ще кілька країн, серед яких Австралія, Великобританія, Німеччина та інші. Західні країни та їхні союзники вважають, що Росія готує вторгнення в цю країну і погрожують їй за це санкціями.

Нагадаємо, США повідомили, що Росія стягує нові війська до кордонів України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло