Найбільша, найдорожча, але екологічна: з’явилися фото і відео супер’яхти Джеффа Безоса

Найбільша, найдорожча, але екологічна: з’явилися фото і відео супер’яхти Джеффа Безоса

Вартість яхти перевищить $500 млн

Найбільша, найдорожча, але екологічна: з’явилися фото і відео супер’яхти Джеффа Безоса
фото Dutch Yachting

Найбагатша людина світу, засновник Amazon Джефф Безос будує свою першу суперяхту. Деталі її оснащення та інтер'єру досі невідомі, але вже очевидно, що вона стане найбільшим приватним вітрильником у світі, пише Forbes.

Наприкінці січня Роттердам сколихнула новина: влада міста частково демонтує старовинний міст De Hef, щоб під ним змогла пройти нова супер'яхта Y721 Джеффа Безоса, яка зараз будується на верфі Oceanсo. Демонтаж мосту – єдина можливість для неї залишити Нідерланди. Щоправда, місцеві мешканці пообіцяли закидати розкішну яхту тухлими яйцями.

Y721 стане не лише першою супер'яхтою для Безоса, але й найбільшим вітрильним судном у світі – його довжина складе 127 м.

Найбільша, найдорожча, але екологічна: з’явилися фото і відео супер’яхти Джеффа Безоса
tomvanoossanen

Про те, що човен будується для найбагатшого мешканця планети, у травні 2021 року повідомив Bloomberg. Два джерела Forbes це підтвердили. Офіційно ані верф, ані сам мільярдер не коментували цю інформацію. За оцінкою Bloomberg, вартість яхти перевищить $500 млн.

Перші фотографії найбільшої вітрильної яхти у світі з'явилися у жовтні 2021 року в Instagram німецького фотографа Том ван Ооссанена, коли її вивезли з ангару для встановлення щогл.

Кілька днів тому з'явилося відео з випробувань яхти.

Як очікується, Безос отримає яхту на початку 2022 року. Суперяхта створена на зразок знаменитої яхти Oceanco Black Pearl, яка, як вказано на сайті верфі, є однією з найбільших та екологічно чистих вітрильних яхт у світі – «вона може перетнути Атлантику, не спалюючи навіть літра викопного палива».

Вибір Безосом вітрильного судна не дивний – яхтова індустрія слідом за іншими сферами бізнесу прагне до екологізації і скорочення шкідливого впливу на довкілля. Для цього в будівництві човнів використовують гібридні двигуни та сонячні батареї, встановлюють очищення стічних вод, шукають, чим можна замінити рідкісні породи дерева та шкіру. Вітрильники у плані екології мають найбільший потенціал.

«Це судно з новітніми технологіями і фішками, такого ще ніхто не бачив», – каже про новий вітрильник Безоса Фернандо Ніколсон, брокер з продажу суперяхт Camper & Nicholsons.

Y721 стане найбільшою яхтою, збудованою в Нідерландах. Суперяхта з алюмінію і сталі матиме три щогли і бушприт (частина, що виступає на носі), а також чорний корпус у класичному стилі.

Човен був створений частинами на верфі Zwijnenburg, а потім зібраний на верфі Oceanco в Цвіндрехті. Додатково до неї буде збудовано судно підтримки – ще одна яхта з вертолітним майданчиком, який супроводжуватиме головну яхту Безоса. Там вертолітний майданчик не вдалося розмістити через надто великі вітрила.

Нагадаємо, через яхту Безоса розберуть історичний міст у Нідерландах, витрати на роботи обійдуться щонайменше в $20 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло