Українські страховики тимчасово звільняться від покриття військових ризиків в авіастрахуванні

Українські страховики тимчасово звільняться від покриття військових ризиків в авіастрахуванні

Йдеться лише про військові ризики за договорами відповідальності та страхування КАСКО

Українські страховики тимчасово звільняться від покриття військових ризиків в авіастрахуванні
Фото: pixabay.com

Що сталося. Українські страхові компанії отримали повідомлення від перестрахувального брокера Ллойда (Велика Британія) про тимчасове зняття всіх опцій з покриття військових ризиків в авіаційному страхуванні, як страхування відповідальності перед третіми особами, так і КАСКО літаків.

Джерело. Про це повідомив директор страхової компанії «Експо Страхування» Анатолій Іванців, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Він зазначив, що це стосується лише військових ризиків за договорами відповідальності та страхування КАСКО. Всі інші ризики залишаються покритими, як і раніше.

Коментар. «Якщо унаслідок військових дій постраждає літак, то страхова компанія і перестраховики не покриватимуть цей збиток, причиною якого стали військові дії. Якщо раптом літак буде збитий і впаде на житловий будинок, місто, завод тощо і завдасть шкоди третім особам, то з покриття відповідальності перед третіми особами також виключається ризик покриття внаслідок військових дій», уточнив Іванців.

За його словами, лізингодавці, знаючи, що такі ризики не будуть покриті проситимуть авіакомпанії, яким дали в лізинг літаки, вивести їх за межі небезпечної території. Ті ж компанії, у яких є свій авіапарк у власності, можуть продовжувати польоти на свій страх і ризик.

«Я так думаю, що для того, щоб стабілізувати ситуацію, потрібно державі, Міністерству фінансів створити тимчасовий спеціальний фонд, на якому зафіксувати певну суму грошей і дати авіакомпаніям державну гарантію з покриття військових ризиків в обов'язковому авіаційному страхуванні, і тоді все заспокоїться», – зазначив Іванців.

Бекграунд. Раніше Мінінфраструктури повідомило, що держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло