Світові продажі мікросхем вперше перевищили $550 млрд за один рік
2021 рік став першим періодом з 2018 року, коли кількість проданих чіпів перевищила 1 трлн екземплярів

Асоціація напівпровідникової промисловості США (SIA) підрахувала обсяг глобальних поставок мікросхем за 2021 рік. За даними аналітиків, виробники вперше за рік продали чипів на суму понад $500 млрд – ринок досяг обсягу $555,9 млрд, збільшившись на 26,2% у річному обчисленні.
Далі зростання сповільниться: напівпровідниковий сектор зростатиме швидкими, але менш визначними темпами – у 2022 році продажі зростуть на 8,8%, вважають у SIA.
«Це, як і раніше, дуже сильна тенденція до збільшення попиту. Ми просто не матимемо такого ефекту рогатки, який був у нас під час пандемії», – розповів гендиректор SIA Джон Нойффер у розмові з Reuters, пише HighTech Plus.
Нойффер також повідомив, що у 2020 році продажі чипів зросли на 6,8% порівняно з попереднім роком, а 2021 рік став першим періодом з 2018 року, коли кількість проданих чіпів перевищила 1 трлн екземплярів.
Усього було поставлено понад 1,15 трлн напівпровідникових пристроїв. За даними SIA, продажі чипів у Китаї в 2021 році склали $192,5 млрд – місцеві компанії замовили найбільше нових мікросхем.
При цьому на ринку Північної та Південної Америки спостерігалося найбільше зростання продажів на 27,4%, на другому місці за темпами зростання Європа – 27,3%.
Найбільший попит на чипи серед галузей було зареєстровано в автопромі. BYD, Geely, VW, Ford та багато інших купували мікросхеми, здатні витримати сильне нагрівання та інші фізичні навантаження. Продажі в цьому сегменті зросли на 34% порівняно з попереднім роком і склали $26,4 млрд.
Глобальний дефіцит мікросхем вдарив практично по всіх галузях, від побутової електроніки до автовиробників, і приватні компанії не змогли впоратися з попитом і нестачею продуктів. Це призвело до того, що уряди по всьому світу змушені були звернути увагу на стратегічно важливу галузь. Законодавці з Європи, США та Китаю розробили національні проекти, щоб підтримати своїх постачальників та стимулювати «домашнє» виробництво мікросхем.
На додаток до державних субсидій виробництва мікросхем приватний сектор почав розробляти амбітні стратегії з будівництва нових підприємств. Провідні компанії, включаючи TSMC, Samsung та Intel, оголосили про те, що збираються інвестувати мільярди доларів у великі об'єкти на території США, Європи та Тайваню. За заявами SIA, йдеться про нову тенденцію – напівпровідниковий сектор перейшов у фазу активного нарощування виробничих потужностей.
«Ми думаємо, що в найближчому майбутньому у нас буде дуже, дуже активне будівництво заводів», – пояснив глава SIA.
Нагадаємо, Білий дім рекомендував виробникам чипів шукати інші, крім України і Росії, джерела неону і паладію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].