Експорт агропродукції з України до Євросоюзу зріс на 26% у 2021
Понад 80% поставок складають олія, зернові та олійні культури

Що сталося. У 2021 році поставки української сільгосппродукції до Європейського союзу (ЄС) становили $8,4 млрд, що на 26% більше, ніж у 2020 році.
Джерело. Про це повідомили у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки».
Деталі. Понад 80% експорту складають рослинна олія та жири, зернові та олійні культури, залишки переробної промисловості.
Зазначається, що ЄС уже кілька років поспіль виступає головним ринком збуту цілої низки різних агропродовольчих продуктів з України, серед яких у 2021 році риба і рибопродукти ($36 млн), яєчні продукти ($7 млн), мед ($128 млн), плоди і ягоди ($315 млн), ріпак ($1,3 млрд) та інше.
У 2021 році Україні вдалося повністю вичерпати квоти на безмитне постачання до країн Євросоюзу меду, яблучного та виноградного соків, ячмінної крупи та борошна, консервованих томатів, обробленого крохмалю, оброблених продуктів із зерна, яєць та м'яса птиці.
У січні 2022 року вже повністю використана квота на мед.
Бекграунд. ЄС із 17 січня зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України, які діяли з грудня 2020 року у зв'язку з виявленням на території України випадків високопатогенного грипу птиці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].