Влада Китаю використовує тисячі ботів для просування «хорошого» образу Олімпіади-2022

Влада Китаю використовує тисячі ботів для просування «хорошого» образу Олімпіади-2022

При цьому національні поразки ігноруються, а медалі США взагалі оминаються увагою

Влада Китаю використовує тисячі ботів для просування «хорошого» образу Олімпіади-2022
фото DR

Газета The New York Times та журналісти-розслідувачі з ProPublica виявили понад 3000 фейкових аккаунтів та ботів у Twitter, створених для поширення китайської версії подій на Олімпіаді в Пекіні. Вони допомагають в країні і за її межами «просувати все, що зміцнює офіційну, гарну історію», і «намагаються задушити все, що не так».

Олімпійські Ігри в китайській пропаганді представлені як «небачений успіх, свято спорту та політичної гармонії», щоб приховати порушення прав людини у країні.

Директор Китайської моніторингової організації China Media Project Девід Бандурскі розповів, що «для Комуністичної партії Китаю зимові Олімпійські ігри є частина широкої політичної мети формування національного іміджу країни».

Державні ЗМІ та журналісти розповідають про красиві майданчики для змагань та захоплюються талісманом Ігор – пандою Бін Двень Двень.

Китайська влада намагається вплинути на сприйняття ігор і за допомогою ботів. Видання виявили понад 3000 акаунтів, які просувають офіційну пропаганду про Олімпіаду, наприклад, вони масово ре постять дописи державних ЗМІ з однаковими підписами.

Інші акаунти, схожі на ботів, просувають хештеги, пов'язані з Олімпіадою: #Beijing2022 та #TogetherForASharedFuture (офіційний девіз Ігор). Вони розміщують в профілях однакові пости, наприклад: «Проведення Китаєм #Beijing2022, як і планувалося, підвищило впевненість у перемозі над пандемією».

Після звернення журналістів Twitter заблокував кілька сотень фейкових акаунтів. Компанія також пообіцяла самостійно продовжити пошуки ботів, які пропагують позицію влади Китаю.

The New York Times та ProPublica також повідомляють, що державні ЗМІ ігнорують поразки китайських спортсменів. Матч між збірними США та Китаю, де американці виграли з рахунком 8:0, не показали по спортивному каналу CCTV 5. Також телеканали не транслювали прокат американського фігуриста Нетан Чена, який виграв «золото» в одиночному катанні серед чоловіків.

Китай також запустив кампанію з просування Олімпіади у Facebook. Там мережа акаунтів поширює інформацію про «екологічно чисті» Ігри.

«Це не просто черговий сюжет. Ця історія вказує на поширення в Китаї цензури та маніпулювання громадською думкою, і є політичною», – зазначив Девід Бандурські.

Також повідомлялося, що Китай скористався Олімпіадою, щоб тестувати цифровий юань, поки Visa втрачає позиції.

Про витрачені на цю Олімпіаду мільярди – в матеріалі «В яку суму обійдеться Олімпіада в Пекіні – підрахунки економістів».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло