Журналісти отримали доступ до найбільшого витоку даних зі швейцарського банку Credit Suisse

Журналісти отримали доступ до найбільшого витоку даних зі швейцарського банку Credit Suisse

Серед вкладників – низка українських посадовців і бізнесменів

Журналісти отримали доступ до найбільшого витоку даних зі швейцарського банку Credit Suisse
Фото: flickr.com

Стало відомо, що понад 2 500 українців тримають гроші в одному з найбільших швейцарських банків – Credit Suisse.

Джерело. Про це йдеться у розслідуванні Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OOCRP) щодо витоку даних з банку. 

Деталі. У витоку знайшлися рахунки українських бізнесменів та високопосадовців: олігархів Ігоря Коломойського і Ріната Ахметова, бізнесмена Павла Фукса, ексголови Фіскальної служби Романа Насірова, ексголови Служби безпеки Валерія Хорошковського, колишнього премʼєр-міністра Павла Лазаренка.

Ахметов, за даними розслідувачів зі «Слідство.Інфо», свої рахунки ділив із топменеджерами компанії «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Всього вони відкрили у банку понад 50 рахунків. Баланс на одному з них сягав 497 млн франків, тобто $498 млн станом на 2016 рік.

Коломойський мав іменний рахунок на понад 27 млн швейцарських франків і рахунок на імена його матері, дружини та дочки (баланс понад 3 млрд франків у 2007 році). Коломойський пояснив їх продажем акцій компанії Evraz, але сказав, що гроші були на рахунку іншого банку, який купив Credit Suisse. Він зазначив, що зрештою ці гроші переказали до кіпрської філії ПриватБанку.

Фукс став клієнтом Credit Suisse у 2014 році, і його рахунок налічував 17 млн франків у 2015 році.

Насіров, якого звинувачували в завданні збитків Україні на 2 млрд грн, мав у Credit Suisse рахунок на 699 ​​000 франків. Ці гроші у нього зʼявилися протягом кількох місяців у 2010 році. На той час він працював у компанії Renaissance Capital.

Хорошковський мав у швейцарському банку три рахунки, повідомили у «Слідство. Інфо». Йдеться про 2004, 2006 та 2007 роки. За даними розслідувачів, 2006 року його акаунт налічував мільярд франків, тобто $860 млн. Коментуючи це журналістам, Хорошковський повідомив, що «не мав рахунку у банку у вказаний ними період».

Ім’я Лазаренка як власника чи співвласника з’являється у двох раніше невідомих рахунках Credit Suisse. Обидва відкриті у 1997 році. І відповідно до отриманих журналістами даних, обидва рахунки були дійсними станом на 2003 рік – коли тривало офіційне розслідування по Лазаренку у США та Швейцарії.

Деталі. Журналісти отримали доступ до даних з понад 18 000 рахунків SuisseSecrets, відкритих більш ніж за 70 років. У сукупності йдеться про понад $100 млрд.

Бекграунд. У Credit Suisse відібрали список компаній, акції яких, на їх думку, злетять у 2022 році. Ці компанії мають значний потенціал завдяки нещодавнім вдалим угодам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло