Байден: «Хто такий, заради Бога, Путін, щоб проголошувати нові держави?»

Байден: «Хто такий, заради Бога, Путін, щоб проголошувати нові держави?»

За словами американського президента, Росія просто відрізає собі частину України»

Байден: «Хто такий, заради Бога, Путін, щоб проголошувати нові держави?»
фото DR

Президент США Джо Байден виступив із промовою у зв’язку із визнанням російським президентом Владіміром Путіним «незалежними державами» окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також рішення про введення російських військ на територію ОРДЛО.

Байден заявив про запровадження першого пакету санкцій задля стримування агресії Росії і пообіцяв, що якщо Путін не зупиниться в своїй агресії щодо України, ці санкції – тільки початок.

Подаємо найбільш яскраві тези із промови Джо Байдена.

Владімір Путін визнав дві українські області, окуповані сепаратистами, як «незалежні держави». Вчора він сказав, що визнає окуповані території, сьогодні він вже заявляє про визнання усіх територій (Луганської та Донецької обл. -ред) у межах адміністративних областей. Безумовно, Путін намагається виправдати просування своїх військ в Україну.

Хто такий, заради Бога, Владімір Путін, щоби вирішувати, де проголошувати нові незалежні держави у світі на території сусідніх держав? Це кричуще порушення міжнародного права і суперечить застереженням міжнародних партнерів Росії.

Простими словами, Росія просто «відкусила» шмат території від України, прикривши це, мовляв, рішенням про «визнання республік» на Донбасі.

Це початок вторгнення Росії до України.

Путін, по суті, відкрито оголосив війну світу, якщо його вимоги не будуть виконані. Нам потрібно відповісти на це.

Якщо Росія наважиться йти далі й почне повномасштабний наступ військ на територію всієї України та великих міст, включно зі столицею Києвом, США спільно з союзниками та партнерами підготували пакет ще більш нищівних санкцій.

Ми готували цю відповідь з нашими союзниками по НАТО кілька місяців. Ми місяцями говоримо, що будемо діяти разом, якщо Росія вдасться до агресії проти Украни. Сьогодні сумнівів у нас немає:  Росія вдалася до агресії проти України.

Сьогодні я хочу оголосити про перший пакет санкцій у відповідь на дії Росії. Ми запроваджуємо санкції, які повністю блокуватимуть діяльність двох великих російських фінансових інституцій – ВЕБ-банку та їхнього військового банку. Також будуть санкції проти суверенного боргу Росії – це значить, що Росія не зможе запозичувати на зовнішніх ринках і торгувати новими державними облігаціями на ринках.

Із завтрашнього дня і надалі ми запроваджуємо санкції проти російських еліт і їхніх родин. Вони беруть участь у корупційній політиці і мусять страждати також.

Як ми сказали, «Північний потік 2» не буде просуватися.

У той час, як Росія розмірковує про наступні кроки, ми разом із нашими союзниками також готуємося до наступних кроків – і ціна для Росії буде ще більшою.

США продовжать надавати оборонну допомогу Україну й зміцнювати союзників по НАТО. Зокрема, якщо РФ не виведе війська з Білорусі, США обіцяють зміцнити Литву, Латвію й Естонію. Це оборонні кроки з нашого боку.

У нас немає намірів боротися з Росією. Ми хочемо, однак, надіслати однозначний меседж: США і союзники захищатимуть кожен дюйм території НАТО відповідно до наших зобов'язань.

Путін попросив дозволу на використання військ поза межами Росії. Це робиться для того, щоб виправдати наступні військові дії.

Цьому немає ніяких виправдань. Якщо Росія вдасться до подальших кроків, лише Росія буде винна. Захист демократії потребує жертв, навіть якщо ми залишаємося вдома.

Я докладатиму всіх сил, щоб біль від санкцій відчула саме російська економіка, а не ми.

Проте ми будемо координувати наші зусилля спільно із партнерами, і я все ще сподіваюсь, що дипломатичний шлях вирішення цієї ситуації ще не закрито.

Нагадаємо, Байден оголосив новий пакет санкцій проти Росії – санкції торкнуться банківської, фінансової сфер та російських еліт.

Більше про те, як Росія може повністю втратити промислове виробництво в багатьох галузях – в матеріалі «Покарати Путіна: як Байден може відрізати Росію від світових технологій».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло