Джозеф Байден оголосив санкції США проти РФ
Сьогодні США запроваджує санкції
Путін є агресором, він обрав війну. І зараз його країна зіткнеться з санкціями та експортними обмеженнями. Про це заявив президент США Джозеф Байден на брифінгу, що почався о 20.40 за київським часом.
«Це створить великі витрати для російської економіки і нейгайні, і з часом. Ми умисно підготували такі санкції, які б максимально вплинули на РФ і мінімально позначилися на США та союзниках», – наголосив президент США.
Він зазначив, що «США не застосовують такі санкції самі. Ми створили коаліцію, яка представляє більше половини світової економіки. Це 27 членів Євросоюзу, Велика Британія, Австралія, Нова Зеландія, багато інших країн приєдналися до нашої відповіді».
«Я щойно говорив із лідерами G7, і ми повністю домовилися обмежити спроможність російського уряду оперувати доларом, євро, ієною тощо. Ми припинимо здатність фінансувати і збільшувати російську армію. Ми припинимо здатність РФ конкурувати у високотехнологічній економіці ХХІ століття», – наголосив президент США, відзначивши, що сьогодні всі вже побачили найбільше падіння Росії на фондовому ринку за історію – понад 50%.
Він повідомив, що сьогодні США запроваджує санкції проти 4 російських банків, які мають 1 трлн дол. активів, відключаючи їх від американської фінансової системи. Зокрема, ВТБ – другий за величиною банк Росії, який має 250 млрд дол. активів.
«Як і обіцяли США, ми розширяємо перелік російських еліт та їх родин, які особисто наживаються на кремлівській політиці. Ми посилюємо ці заходи проти корумпованих російських мільярдерів», – додав Джозеф Байден.
«У вівторок, 22 лютого, ми зупинили спроможність РФ робити позики на західних ринках. Тепер ці санкції поширюються і на приватний промисловий сектор», – повідомив американський президент.
Байден підкреслив, що вплив деяких санкцій буде видно лише з часом – вони будуть послаблювати Росію і стратегічні галузі її економіки. Дії США та їхніх союзників майже наполовину зменшать можливість РФ здійснювати високотехнологічний імпорт. Що зашкодить, зокрема, у галузі космічних та інших стратегічних розробок. І обмежить довгострокові стратегічні амбіції РФ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].