Західні країни завдали по Росії удару значно сильнішого за відключення від SWIFT – ЦПК

Західні країни завдали по Росії удару значно сильнішого за відключення від SWIFT – ЦПК

Москва втратила доступ до більшості своїх золотовалютних резервів

Західні країни завдали по Росії удару значно сильнішого за відключення від SWIFT – ЦПК
фото ЦПК

Країни Заходу, які напередодні дійшли спільної згоди про відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, разом із тим завдали по російській економіці ще сильнішого удару, якого ніхто не чекав, стверджують у Центрі протидії корупції.

Йдеться про блокування доступу до золотовалютних резервів.

«Поки Росія готувалася, що їй вимкнуть SWIFT і нарощувала валютні резерви, наші західні партнери зробили стратегічний обхідний маневр і вдарили там, де Путін не чекав – по їхнім золотовалютним резервам. Нові санкції забороняють Центробанку (аналог нашого НБУ) – використовувати свої золотовалютні резерви, які були «заначкою» і мали б допомогти Путіну згладити ефект від західних санкцій», – пише Центр на своїй сторінці в Facebook.

«Росія має $630 млрд у золотовалютних резервах, майже всі ці гроші зберігаються на Заході, лише $60 млрд у Китаї і $130 млрд у самій Росії в золоті. Російській економіці кінець. Це значно крутіше, ніж  заборона SWIFT банкам», – пояснили в ЦПК.

Нагадаємо: західні країни домовилися відключити російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT. Про це повідомило CNBC. При цьому Bloomberg уточнює, що від системи будуть відключені не всі банки. Захід намагатиметься зберегти у SWIFT російські банки, що обслуговують постачання енергоносіїв, щоб не допустити дефіциту палива на світових ринках і зростання цін на нього

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло