ЧАЕС залишається під контролем окупантів. Жодного спільного несення служби немає

ЧАЕС залишається під контролем окупантів. Жодного спільного несення служби немає

МВС розповіло про фейки РФ, якими вона вводить в оману МАГАТЕ та міжнародних спостерігачів

ЧАЕС залишається під контролем окупантів. Жодного спільного несення служби немає
Фото: kyiv.comments.ua

Міністерство внутрішніх справ України попереджає, що відбувається поширення фейкового інсценованого  відео з пропагандистського каналу Росії. У сюжеті йдеться про нібито спільне несення служби російських військових з українськими гвардійцями та наголошується, що гвардійці нібито добровільно здалися самі без бою і тепер разом несуть службу.

Про це МВС повідомило на офіційній сторінці у Фейсбук.

МВС заявляє, що військовослужбовці Нацгвардії не відкривали вогню і не вели бій у день захоплення 24 лютого 2022 року, лише щоб попередити загрозу та не порушувати статей Міжнародних конвенцій ООН про ядерну безпеку, відповідно до яких атомні електростанції не являються об'єктами військової агресії. Це – Конвенція про ядерну безпеку, Об’єднана конвенція про безпеку поводження з ВЯП і РАВ, а також Угода між Україною та МАГАТЕ про нерозповсюдження ядерної зброї.

Натомість російські військові виставили ультиматум, погрожуючи мінуванням і підривами окремих об’єктів інфраструктури важливого ядерного об’єкта ЧАЕС. Оскільки «українські гвардійці там єдині, хто розуміє, у який спосіб забезпечити правильну охорону об’єкту, російські військові намагаються вивчати особливості цієї роботи і створюють фейки про «спільну охорону», – наголошує МВС.

Міністерство внутрішніх справ акцентує увагу, що на відео також є кадри, де закадровий голос розповідає про «добровільну здачу гвардійців», а на відеоряді, що супроводжує голос, – люди в іншій формі, персонал ВОХР. «Ці люди не є військовослужбовцями НГУ і, судячи з відео, навіть за віком не відповідають вимогам, за якими проходить відбір у підрозділи НГУ, які охороняють АЕС. А до ВОХР беруть переважно людей, що мають уже пенсійний стаж», – зазначає МВС, додаючи, що далі йде серія інсценованих кадрів для красивої картинки, яка не відображає модель несення служби на АЕС, а лише створює візуалізацію для сюжету.

Нагадаємо: Державне агентство ядерного регулювання України поінформувало Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про втрату контролю над ядерними та радіаційними об'єктами в зоні відчуження Чорнобильської АЕС унаслідок військового нападу. Згідно з повідомленням ДІЯРУ, внаслідок нападу всі об'єкти ДСП ЧАЕС, розташовані в зоні відчуження, а саме сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1 та СВЯП-2), новий безпечний конфайнмент об'єкта «Укриття» і блоки №№ 1,2,3 ЧАЕС взяли під контроль збройні сили РФ ще 24 лютого.

Натомість дві заяви МАГАТЕ з цього приводу не мають однозначної оцінки подій, що відбуваються, і лише висловлюють серйозне занепокоєння та заклики до обох сторін «утримуватися від будь-яких заходів», хоча українська сторона чітко дала зрозуміти, що доступу до об’єктів у Зоні відчуження не має.

Раніше Україна звернулася до МАГАТЕ з проханням створити спеціальну оперативну групу для спостереження за діями РФ, оскільки агресія Росії проти України та дії окупантів на Чорнобильському майданчику дають підстави сумніватися в ефективності наявних режимів безпеки. Відповіді МАГАТЕ немає.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло