Україна просить МАГАТЕ накласти санкції на атомні технології РФ
А також провести міжнародний аудит ядерних запасів
Що відбується? Україна просить МАГАТЕ створити спеціальну оперативну групу для спостереження за діями РФ, оскільки агресія Росії проти України та дії окупантів на Чорнобильському майданчику дають підстави сумніватися в ефективності наявних режимів безпеки.
Джерело. Про це йдеться в листі Постійного представництва в Україні міжнародних організацій у Відні на адресу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), пише сайт «Енергореформа».
Деталі. У листі Україна просить порушити питання про запровадження санкцій на будівництво нових АЕС за технологіями, розробленими в Росії, а також провести міжнародний аудит ядерного матеріалу, який перебуває в її розпорядженні.
При цьому представництво зазначило, що з 24 лютого Чорнобильська АЕС захоплена «неадекватними та непередбачуваними військами ЗС РФ», внаслідок чого ядерні об'єкти на всій території України залишаються в зоні найбільшого ризику.
«Новий безпечний конфайнмент, побудований за рахунок значної кількості країн, щоб захистити світ від радіаційних наслідків зруйнованого 4-го енергоблоку, зараз перебуває під загрозою випадкового нападу безпілотних літальних апаратів, вибухонебезпечних пристроїв або іншого військового спорядження, яке використовується ЗС Росії проти України», – наголошується в листі.
Також сьогодні Координаційний штаб Зони відчуження повідомив, що російські війська влаштували в зоні імітацію повітряного бою.
«Над Чорнобильською зоною йде імітація повітряного бою. Ми маємо інформацію про підготовку фейкових провокаційних новин для світових ЗМІ про те, що Україна обстрілює окупантів у Чорнобилі над небезпечними об'єктами. В Чорнобилі немає наших військ. Держава Україна не веде бойових дій у Чорнобилі», – заявили в Координаційному штабі.
Раніше, як повідомляв Mind, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі з приводу захоплення ЧАЕС російськими окупантами заявляв: «МАГАТЕ із серйозним занепокоєнням стежить за ситуацією в Україні та закликає до максимальної стриманості, щоб уникнути будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу ядерні об'єкти країни».
Зауважимо, що в Зоні відчуження знаходиться ціла низка об’єктів, де зберігаються радіоактивні матеріали, контроль за якими через окупацію зони російськими військами Україна забезпечити зараз не може. Персонал ЧАЕС вже третю добу утримують у заручниках.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].