Shell розриває всі свої багатомільярдні контракти з «Газпромом»
В тому числі забере свої інвестиції із «Північного потоку 2»

Рада директорів міжнародного нафтогазового гіганта Shell plc оголосила сьогодні, 28 лютого, про свій намір вийти з усіх своїх спільних підприємств із «Газпромом» та пов'язаними з ним організаціями, включаючи 27,5%-ву частку у заводі з виробництва зрідженого природного газу «Сахалін-2», 50%-ву частку в Salym Petroleum Development та Гиданське енергетичне підприємство. Shell також має намір припинити участь у проекті газопроводу «Північний потік 2», – йдеться на офіційному сайті Shell.
«Ми шоковані загибеллю людей в Україні, якій ми дуже співчуваємо, внаслідок безглуздого акту військової агресії, який загрожує європейській безпеці», – заявив генеральний директор Shell Бен ван Берден.
Персонал Shell в Україні та інших країнах працює разом над реакцією компанії на кризу на місцевому рівні. Shell також буде працювати з партнерами з надання гуманітарної допомоги.
«Ми не можемо і не стоятимемо осторонь, – сказав ван Берден. – Нашим безпосереднім завданням є безпека наших людей в Україні та підтримка наших людей у Росії. Під час обговорення з урядами по всьому світу ми також опрацюємо детальні наслідки для бізнесу, зокрема важливість надійного постачання енергії в Європу та інші ринки з дотриманням відповідних санкцій».
Наприкінці 2021 року необоротні активи Shell у російських підприємствах становили близько $3 млрд.
У 2021 році скоригований прибуток Shell від СП «Сахалін Енерджі» та СП «Салим» склав $700 000 млн.
Сахалін-2
Shell володіє 27,5% акцій Сахалін-2, спільного підприємства з Газпромом, інтегрованого нафтогазового проекту, розташованого на острові Сахалін. Іншими частками володіють: Газпром 50%, Міцуї 12,5%, Міцубісі 10%.
Салим
Shell володіє 50%-ою часткою в Salym Petroleum Development N.V., спільному підприємстві з «Газпром нефтью», яке займається розробкою Салимських родовищ у Ханти-Мансійському автономному окрузі в Західному Сибіру.
Північний потік 2
Shell є однією з п'яти енергетичних компаній, кожна з яких взяла на себе зобов'язання надати фінансування та гарантії на суму до 10% від загальної вартості проекту в 9,5 млрд євро.
Гідан
Спільне підприємство з «Газпром нефтью» (частка Shell 50%) з розвідки та розробки родовищ на Гиданському півострові у північно-західній частині Сибіру. Проект перебуває в стадії розвідки, видобутку немає.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].