Франція розуміє, що сміливість українського народу назавжди змінює Європу

Франція розуміє, що сміливість українського народу назавжди змінює Європу

Прем’єр-міністр Франції закликав Національну асамблею до єдності з Україною

Франція розуміє, що сміливість українського народу назавжди змінює Європу
Прем‘єр міністр Франції - Жан Кастекс.
Фото: ukrinform.ua

Президент РФ Володимир Путін обрав шлях війни, вирішивши змінити хід історії та порушив встановлені домовленості після розпаду СРСР. У зв’язку з чим французька влада має залишатися єдиною у своїй позиції, наголосив прем‘єр міністр Жан Кастекс, виступаючи перед Національною асамблеєю Франції сьогодні в Парижі.

На початку виступу він висловив підтримку українському народу та захоплення діями президента України. Його слова супроводжувалися оваціями всіх присутніх стоячи. Прем’єр також відзначив роботу французького посольства, яке продовжує надавати допомогу французьким громадянам в Україні.

Прем’єр-міністр Франції наголосив, що дії французької влади мають базуватися на таких 4 принципах.

Перший принцип – єдність. «Хоча й Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН не було ухвалено через вето РФ, але голосування показало, що всі країни відвернулися від РФ», – зазначив Жан Кастекс.

Франція має дотриматися виконання санкцій ЄС, усіх трьох пакетів. «З учорашнього ранку транзакції з російськими банками заборонені, російські активи заморожені, SWIFT відключено (для низки російських банків. – Mind), і це вже позначилося на курсі рубля в економіці. Також будо закрито повітряний простір. Активи оточення Путіна заморожено – 450 людей разом із самим Путіним не матимуть доступу до своїх активів в інших країнах, зокрема у Швейцарії», – зазначив прем’єр-міністр Франції.

Він зазначив, що уряд Франції розуміє, що санкції також відіб’ються і на французькому народові. «Ми це знаємо, проте маємо продовжувати, щоб санкції мали вплив, – наголосив Жан Кастекс, зазначивши, що уряд підтримуватиме французьке населення та компанії, – особливо стосовно постачання певних продуктів і цін на них». Він повідомив, що уряд готує пакет дій щодо підтримки, який перш за все стосуватиметься аграрного та енергетичного секторів. «Буде виділено 16 млрд євро для підтримки наших людей і компаній та їхнього захисту від зростання цін на енергетику», – зазначив прем’єр-міністр Франції.

Другий принцип Франції – солідарність з Україною та її народом. «Ми виражаємо це тим, що лишаємо наше посольство відкритим в Україні, наші громадяни продовжують перебувати на території України та просимо надавати підтримку нашим громадянам у Європі, хто покинув Україну. Ми виділяємо гроші, пальне та обладнання разом із нашими європейськими партнерами для захисту України та допомагаємо їй зменшити вплив на гуманітарну ситуацію», – наголосив Жан Кастекс, повідомивши, що Франція також надасть підтримку сусіднім країнам, які опікуються українськими біженцями.

Третій принцип – об’єднані дії з НАТО та ЄС. «Ми посилимо наше єднання, що здивувало багатьох, зокрема Путіна. Це дає нам право пишатися Європою. Ми пишаємося тим, як наш президент і парламент доклали стільки зусиль щодо підтримки безпеки Європи і подовжимо це на засіданні 11–12 березня на Раді безпеки», – сказав прем’єр-міністр Франції.

І нарешті четвертий принцип – підтримка діалогу. «Президент Французької Республіки пообіцяв особисто налагоджувати діалог для дипломатичного вирішення цієї кризи, але без компромісів щодо суверенності будь-якої країни. Якщо Путін хоче продовжити діалог – він має скласти зброю», – наголосив Жан Кастекс, повідомивши, що в понеділок, 28 лютого, під час розмови президента Франції з російським президентом Еманюель Макрон закликал останнього припинити вогонь згідно із законами міжнародного права.

«Ми розуміємо, що ця криза змінює Європу назавжди завдяки сміливості українського народу (ці слова зустріли оваціями. – Mind). Проте ми розуміємо, що нам доведеться долучитися особисто, якщо конфлікт перейде до країн НАТО. Тому ми посилюємо воєнні сили на тих кордонах», – повідомив французький прем’єр.

Він наголосив, що Франція має «продемонструвати єднання з іншими країнами та солідарність з українським народом, який продемонстрував неймовірну сміливість і стійкість, заражаючи всі інші нації». «Сьогодні російськи танки можуть увійти в Київ, а не в Прагу чи інше європейське місто. Саме тому ми маємо співпрацювати та надавати всю посильну підтримку Україні», – наголосив Жан Кастекс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло