Чеські пивоварні оголосили росії бойкот

Чеські пивоварні оголосили росії бойкот

Бізнесмени готові пожертвувати третім за величиною ринком експортного збуту пива

Чеські пивоварні оголосили росії бойкот
фото Shutterstock

Свою незгоду з російською агресією в Україні висловили чеські пивоварні заводи – Plzeňský Prazdroj, Staropramen, Budějovický Budvar та Bernard. У зв'язку з військовими діями чеські броварні припиняють постачання до росії, повідомляє 420on.cz.

Чеська пивоварна промисловість відмовляється від свого третього за величиною експортного ринку. Торік понад 500 000  гектолітрів пива, тобто 10% всього експорту, надходило до російської федерації або було вироблено за ліцензією на російських пивоварних заводах.

Найуспішніший чеський бренд у росії – Kozel, що належить Plzeňský Prazdroj, переважно через велику популярність темного пива серед місцевих жителів. Цей бренд виробляється за ліцензією в росії приблизно у вдвічі більших обсягах, ніж для Чехії. Однак ембарго поширюватиметься і на цей вид продукції.

«Цього тижня було ухвалено рішення не приймати замовлення на нашу продукцію з росії, яка належала експортним ринкам Pilsner Urquell та Kozel. Це стосується й Білорусі», – сказав прессекретар Зденек Коварж.

«У нинішній ситуації ми не експортуємо пиво до росії. У принципі це навіть неможливо привезти його туди», – пояснив прессекретар пивоварні Bernard Радек Туліс.

Торік Bernard експортувала 2000 гектолітрів до Росію та 800 гектолітрів до України. Хоча вона раптово втратила обидва ринки, на них припадала лише частина виробництва, яке минулого року досягло понад 385 000  гектолітрів пива.

«Ми не вважаємо зараз важливими продажі чи прибуток від продажу пива в росію. Ми шукаємо способи допомогти людям, які біжать з України», – додав він.

Інші чеські пивоварні також планують зробити свій внесок у благодійність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло