Microsoft зупиняє свою діяльність у росії, компанія розповіла про численні кібератаки з РФ на Україну

Microsoft зупиняє свою діяльність у росії, компанія розповіла про численні кібератаки з РФ на Україну

Тиждень тому велика російська кібератака на Україну почалася одночасно із вторгненням

Microsoft зупиняє свою діяльність у росії, компанія розповіла про численні кібератаки з РФ на Україну
фото Shutterstock

Американський техногігант Microsoft зупиняє продаж нових продуктів і надання послуг компанії в росії. Про це заявив президент Microsoft Бред Сміт.

«Як і решта світу, ми із жахом, обуренням та сумом спостерігаємо за новинами про війну в Україні, і засуджуємо це невиправдане, нічим не спровоковане й незаконне вторгнення росії», – заявив Сміт.

Президент Microsoft пояснив, що компанія тісно співпрацює з владою США, Євросоюзу та Великобританії і зупиняє свій бізнес у росії відповідно до санкцій, які їхні уряди запровадили.

Одним із найважливіших напрямів роботи компанії Сміт назвав кібербезпеку України, а також розповів, що з початку війни Microsoft вживала заходів проти російських «деструктивних і підривних дій» щодо більш ніж 20 українських державних організацій, IT- та фінансового сектору.

У статті The New York Times описуються масивні кібератаки, які росія розпочала на українські державні установи одночасно із вторгненням російських танків.

«Минулої середи, за кілька годин до того, як російські танки почали в'їжджати в Україну, у Центрі аналізу загроз Microsoft спрацювала тривога, попередивши про небачене раніше шкідливе ПЗ «wiper», націлене на урядові міністерства та фінансові установи України.

Протягом трьох годин Microsoft боролася з кіберзагрозою в самому серці наземної війни в Європі – із відстані 5500 миль. Компанія швидко виявила шкідливе ПЗ, назвала його FoxBlade і повідомила про це вищі органи кіберзахисту України. Мета шкідливого коду була стирати всі дані на комп'ютерах у мережі.

Потім Том Берт, старший керівник Microsoft, який керує підрозділом компанії з протидії великим кібератакам, зв'язався з Енн Нойбергер із Білого дому, міс Нойбергер запитала, чи Microsoft розгляне можливість поділитися подробицями коду з країнами Балтії, Польщею та іншими європейськими країнами через побоювання, що шкідливе ПЗ пошириться за межі України, завдавши шкоди НАТО або ударивши по західноєвропейських банках.

Ще до півночі у Вашингтоні міс Нойбергер представила план дій, і Microsoft почала відігравати роль, яку Ford Motor Company зіграла в Другій світовій війні, коли компанія переобладнала виробничі лінії автомобілів для танків Sherman.

«Ми компанія, а не уряд чи країна», – зазначив у блозі Бред Сміт, президент Microsoft, описуючи загрози, з якими вона стикається. Але роль, яку відіграє компанія, пояснив він, не є нейтральною. Він писав про «постійну та тісну координацію» з українським урядом, а також федеральними чиновниками, Організацією Північноатлантичного договору та Євросоюзом.

«Я ніколи не бачив, щоб це працювало так швидко, – сказав Берт. – Зараз ми робимо за години те, на що навіть кілька років тому пішли б тижні чи місяці».

Нагадаємо: великий азіатський банк із китайськими інвестиціями AIIB припиняє діяльність у росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло